W tym roku Samsung może pokazać Galaxy Z - smartfon z ekranem składanym w dwóch miejscach

W tym roku Samsung może pokazać Galaxy Z - smartfon z ekranem składanym w dwóch miejscach

Jak donosi Nikkei Asia, Samsung może w tym roku wypuścić podwójnie składany smartfon. Większość wcześniejszych pogłosek mówiła, że ​​południowokoreański gigant ogłosi w tym roku trzy składane smartfony, w tym Galaxy Z Fold 3 , Z Flip 3 oraz bardziej budżetowy smartfon ze składanym ekranem. Pod koniec ubiegłego roku raporty z Korei Południowej twierdziły już, że na ten rok zaplanowano 4 urządzenia, w tym jedno ze zwijanym ekranem. Oczywiście kojarzono to z zapowiedziami (teraz zapewne już anulowanymi) o wypuszczeniu zwijanego smartfona od LG, jednak teraz okazuje się, że ten czwarty model będzie posiadać ekran z dwoma zawiasami.

Według najnowszych doniesień, Samsung jeszcze w tym roku wypuści na rynek smartfon z ekranem składanym w dwóch miejscach.

Zgłoszone przez firmę patenty wskazywały już, że w przyszłości pojawi się urządzenie z dwoma zawiasami, ale teraz po raz pierwszy słyszymy o konkretnych planach wprowadzenia takiego urządzenia na rynek. Podwójnie składany model Galaxy Z jest najwyraźniej w fazie rozwoju i może pojawić się pod koniec roku. Urządzenie jest wciąż na etapie dopracowywania specyfikacji, jednak Samsung najwyraźniej dąży do jak najbardziej przyjaznego dla aplikacji projektu i chce, aby rozłożony ekran był zgodny z dominującymi na rynku proporcjami 16:9 lub 18:9. Umożliwiłoby to bezproblemowe działanie większości gier wideo i aplikacji. W stanie rozłożonym Fold 2 ma proporcje 25:9, co wymaga od twórców aplikacji dostosowania ich produktów do nietypowego kształtu.

Według analityków, Samsung sprzedał w 2020 roku około 3,5 miliona składanych smartfonów, a w tym roku liczba ta może wzrosnąć do 7,5 miliona sztuk. Analityk Jeff Pu mówi też, że firma od dawna planowała zastąpić serię Galaxy Note składanymi telefonami. Jest to m.in. związane ze zbyt dużym obecnie podobieństwem serii S oraz Note. "To sprytne posunięcie... Smartfony już wyglądają zbyt podobnie. Stawianie na składane telefony oznacza również wyższe ceny sprzedaży. Samsung nadal ma przewagę nad wszystkimi swoimi konkurentami, ponieważ sam produkuje te ekrany i przez długi czas inwestował w badania i rozwój takiej technologii ”-  powiedział Jeff Pu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: W tym roku Samsung może pokazać Galaxy Z - smartfon z ekranem składanym w dwóch miejscach

 0