WD_Black SN850X - nowy flagowy dysk od Western Digital oferuje kilka innowacji

WD_Black SN850X - nowy flagowy dysk od Western Digital oferuje kilka innowacji

Dysk NVMe (nawet bez wsparcia  PCIe 4.0) znacznie przyspieszy zarówno ogólne operacje na dysku, jak i czasy uruchamiania i ładowania gier, a to dzięki wysokim prędkościom odczytu i zapisu. Jednak Western Digital uważa, że ​​wciąż jest miejsce na ulepszenia w innych obszarach i wprowadził dwa nowe dyski SSD do swojej linii produktów WD_Black, aby wypełnić te luki.

Mowa tu o modelach WD_Black SN850X, czyli następcy flagowego SN850 oraz WD_Black P40. Oba nośniki są dyskami SSD, ale tylko ten pierwszy jest zaprojektowany tak, aby pasował do gniazda PCIe 4.0 NVMe w naszym komputerze. Z kolei P40 to przenośny, czyli zewnętrzny dysk, który obsługuje łączność USB 3.2 Gen2x2, a także oferuje konfigurowalne podświetlenie RGB.

Western Digital uważa, że ​​wciąż jest miejsce na ulepszenia w ramach dysków SSD NVMe PCIe 4.0, czego dowodem ma być WD_Black SN850X.

Zaczniemy od SN850X, ponieważ jest to prawdopodobnie bardziej ekscytujący produkt z tych dwóch. Jak na flagowca wykorzystującego interfejs PCIe 4.0 przystało, oferuje on niezwykle szybkie transfery, z sekwencyjnymi prędkościami odczytu 7300 MB/s. Chociaż taką prędkość oferuje wielu konkurentów Western Digital z górnej półki, producent ma nadzieję, że SN850X będzie wyróżniał się dzięki trzem unikalnym cechom: „zminimalizowanemu opóźnieniu, przewidywanemu ładowaniu i adaptacyjnemu zarządzaniu temperaturą”.

Western Digital nie wyjaśniło w swoim oficjalnym komunikacie prasowym, co oznaczają te trzy terminy, dlatego musimy poczekać, aż producent zdradzi nieco więcej na ich temat. Poza tym, jak zawsze warto najpierw poczekać na niezależne testy i benchmarki, które trafią do sieci, zanim podejmiemy decyzję o zakupie takiego nośnika - postaramy się dorwać jakiś sampel i sprawdzić, na co naprawdę stać SN850X.

SN850X zostanie wprowadzony na rynek w lipcu, a jego sugerowana cena producenta wynosić będzie 189 USD za wariant o pojemności 1 TB. Do wyboru będą także wersje 2 TB i 4 TB, choć oczywiście będą znacznie droższe. 

Dysk SSD P40 „Game Drive” jest, jak wspomniałem wcześniej, w pełni przenośnym urządzeniem z funkcją dostosowywania podświetlenia RGB (wyłącznie dla systemu Windows). Oferuje prędkość odczytu 2000 MB/s oraz „elegancką, kompaktową i odporną na wstrząsy” konstrukcję. Będzie dostępny tego lata w pojemnościach 500 GB, 1 TB i 2 TB, a jego ceny zaczynają się od 119 USD.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: WD_Black SN850X - nowy flagowy dysk od Western Digital oferuje kilka innowacji

 0