Według jednego z twórców Xbox Series S będzie miał problem z zapewnieniem 1440p/60 FPS w grach

Według jednego z twórców Xbox Series S będzie miał problem z zapewnieniem 1440p/60 FPS w grach

Xbox Series S był krytykowany przez część deweloperów za to, że ogranicza obecną generację konsol a przedstawiciel Rocksteady Studios poszedł o krok dalej i nazwał Xboxa Series S "ziemniakiem". Kolegom po fachu wtóruje dyrektor generalny Red Mountain Studio, Jose Carlos Monter.

Xbox Series S nie jest tak wydajny jak mocniejszy Xbox Series X i właśnie przez to konsola znalazła się pod ostrzałem niektórych deweloperów, którzy przyznają wprost, że urządzenie ogranicza obecną generację. Pracownik Rocksteady Studios nazwał go nawet "ziemniakiem". Teraz dyrektor generalny Red Mountain Studio, Jose Carlos Montero, powiedział, że Xbox Series S będzie miał trudności z utrzymaniem 1440p/60 FPS w najbardziej wymagających grach przez całą obecną generację. W wywiadzie dla GamingBolt Montero przyznał, iż widzi Xboxa Series S jako dodatkową konsolę, którą można wykorzystać np. do Game Passa.

Dyrektor generalny Red Mountain Studio, Jose Carlos Montero, powiedział, że Xbox Series S będzie miał trudności z utrzymaniem 1440p/60 FPS w najbardziej wymagających grach tej generacji.

„Trudno będzie utrzymać 1440p/60 FPS w najbardziej wymagających grach tej generacji. Nie sądzę, że przeciętny konsument będzie chciał kupić Xboxa Series S i ustanowić go jako swoją konsolę na całą generację. Osobiście postrzegam Serię S bardziej jako konsolę dodatkową”. Dodał, że w domu posiada PS5 i Xbox Series S. Tego drugiego używa do grania w ekskluzywne tytuły oraz do Game Passa, z kolei PlayStation 5 lub komputer odpala, gdy chce cieszyć się grami w wyższej rozdzielczości/jakości.

Opinie na temat Xbox Series S z pewnością są podzielone i nie brakuje również komentarzy broniących słabszego Xboxa. Microsoft, jak można się spodziewać, zaciekle broni konsoli. Na przykład w okresie poprzedzającym premierę w 2020 roku architekt systemu Xbox, Andrew Goossen, powiedział, że Xbox Series S nie ograniczy nowej generacji konsol, ale zamiast tego pomoże ją rozwinąć.

Zgadzacie się z niektórymi twórcami gier, że Series S ogranicza generację i może być jedynie rezerwową konsolą? Urządzenie wydaje się ciekawą i przede wszystkim tańszą alternatywą dla droższego sprzętu oraz graczy, którzy chcą po prostu pograć sobie w różne w tym najnowsze gry.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Według jednego z twórców Xbox Series S będzie miał problem z zapewnieniem 1440p/60 FPS w grach

 0