WhatsApp pozwoli kontrolować status "widziano"? Kolejne usprawnienia prywatności Facebooka

WhatsApp pozwoli kontrolować status "widziano"? Kolejne usprawnienia prywatności Facebooka

Według doniesień, już niedługo otrzymamy opcję zmiany statusu "widziano" w WhatsApp na podstawie wybranych kontaktów. Facebook usprawnia kwestie prywatności w swoim najpopularniejszym komunikatorze?

Nie jest to jeszcze pewnie, bo nie otrzymaliśmy oficjalnego potwierdzenia w tej sprawie, ale wszystko wskazuje na to, że WhatsApp otrzyma kolejną aktualizację dotyczącą prywatności użytkowników. Status "widziano" informuje kontakt o tym, kiedy ostatni raz zalogowałeś się do WhatsApp. Dziś status ten możesz kontrolować, choć nie tak szeroko jak moglibyśmy tego chcieć. Opcje możemy przejrzeć w ustawieniach prywatności. Kliknięcie w trzy kropki w prawym górnym rogu - Ustawienia - Konto - Prywatność - Widziano. Aktualnie możemy zmienić, by status nasz był widoczny dla wszystkich, dla nikogo lub tylko dla naszych kontaktów.

WhatsApp pozwoli kontrolować status "widziano" na podstawie wybranych przez nas kontaktów. Rozszerzenie opcji prywatności testowane jest jak na razie na iOS.

Facebook, według przecieku, zmieni zdanie w sprawie prywatności i pozwoli kontrolować listę osób z naszych kontaktów, którym nie chcemy pokazywać naszego statusu wcale, nie usuwając ich z książki adresowej. Do takiej informacji dotarł serwis WeBetaInfo, który sprawdził dostępność opcji na platformie iOS. Czy to samo zobaczymy także na Androidzie? Tego niestety nie wiemy, tak jak nie wiemy dokładnie kiedy taka aktualizacja może zawitać do naszych smartfonów. Warto też wspomnieć, że opcja nie pozwoli "szpiegować" innych. Jeśli włączysz blokowanie statusu danego kontaktu, również i Ty nie będziesz mógł go zobaczyć u osoby zablokowanej. Opcja jak najbardziej może się przydać i nasuwa się pytanie - dlaczego nie zdecydowano się na to wcześniej? Tak czy inaczej, monitorujcie blog WhatsApp, bo to właśnie tam najpierw pojawi się informacja o nowej aktualizacji. A Wam przyda się taka opcja czy może w ogóle nie używacie WhatsAppa?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: WhatsApp pozwoli kontrolować status "widziano"? Kolejne usprawnienia prywatności Facebooka

 0