WhatsApp testuje opcję płacenia w kryptowalutach

WhatsApp testuje opcję płacenia w kryptowalutach

WhatsApp wystartował z programem pilotażowym umożliwiającym przesyłanie środków w formie kryptowaluty. Patrząc na popularność wirtualnego pieniądza oraz komunikatora internetowego pomysł może wypalić.

WhatsApp prowadzi program pilotażowy udostępniony wybranej grupie ludzi ze Stanów Zjednoczonych, który zakłada wysyłanie nie tylko wiadomości, ale również kryptowaluty. Komunikator internetowy pozwala wybrańcom wysyłać pieniądze w formie pax dollar. To w zasadzie stablecoin powiązany z realnym pieniądzem albo złotem. Funkcję obsługuje cyfrowy portfel Novi należący do firmy Meta (dawnego Facebooka) właściciela WhatsApp. Novi służy do wysyłania pieniędzy za granicę, zaś jego testy rozpoczęto kilka tygodni temu. Użytkownicy dodają pieniądze do swojego konta Novi za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji, która automatycznie zamienia te dolary na pax.

WhatsApp prowadzi program pilotażowy udostępniony wybranej grupie ludzi ze Stanów Zjednoczonych, który zakłada wysyłanie na czacie nie tylko wiadomości, ale również kryptowaluty.

Natomiast osoby posiadające dostęp do narzędzia w WhatsApp mogą kliknąć ikonę spinacza do papieru, a następnie wybrać opcję Płatność. Nie ma żadnych opłat za wysyłanie lub odbieranie pieniędzy i nie ma ograniczeń co do tego, ile razy można dokonać transakcji. Nie wiemy jak dalekie plany Meta ma odnośnie platformy Novi ani czy szansę płacenia kryptowalutami otrzymają wszyscy użytkownicy komunikatora internetowego. Novi pojawia się w czasie, gdy pax dollary i inne cyfrowe waluty zaczynają zdobywać coraz więcej amerykańskich inwestorów.

Bitcoin osiągnął w lutym rekordową cenę prawie 50 000 USD, która została pobita w kwietniu kiedy odnotował 64 900 dolarów. Najnowszy rekord odnotowano w październiku i wówczas rekordowa wycena osiągnęła poziom około 65 500 dolarów. Jest to spowodowane częściowo tym, że coraz więcej firm akceptuje go jako formę płatności. Ethereum i dogecoin również osiągnęły rekordowe ceny na początku tego roku. Jednak nowe badanie wykazało, że ​​menedżerowie finansowi uważają, iż kryptowaluty nie są dobrą opcją dla większości inwestorów detalicznych. Cóż pomysł płacenia kryptowalutami w przypadku WhatsApp nie jest złym pomysłem biorąc pod uwagę fakt, że ma on bazę 2 miliardów użytkowników.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: WhatsApp testuje opcję płacenia w kryptowalutach

 0