Wiedźmin 3: Dziki Gon. Autor moda z kobiecymi narządami twierdzi, że został on użyty bez jego wiedzy

Wiedźmin 3: Dziki Gon. Autor moda z kobiecymi narządami twierdzi, że został on użyty bez jego wiedzy

Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji next-gen nieoczekiwanie otrzymał modyfikację, która dodaje szczegółową kobiecą anatomię. Jak się okazuje była to pomyłka ze strony CD Projekt RED, która zostanie naprawiona. Co równie ciekawe o implementacji moda do gry przez deweloperów nie wiedział nawet jego autor.

W standardowej wersji Wiedźmin 3: Dziki Gon krocza nagich postaci przypominają lalki Barbie, aczkolwiek wydanie nex-genowe znacząco to zmieniło dodając wiernie odwzorowane kobiece narządy, włącznie z owłosieniem łonowym zależnie od indywidualnych preferencji. Wedle dostępnej informacji jest to modyfikacja o nazwie "Vaginas for Everyone" dostępna w serwisie NexusMod. CD Projekt RED zapewnia, że obecność moda w grze wynika z błędu, który będzie wyeliminowany. Nie jest tajemnicą, iż Redzi do aktualizacji wrzucili różne ulepszenia przygotowane przez społeczność, aczkolwiek w przypadku tej słynnej modyfikacji zrobili to podobno bez wiedzy autora. Tak przynajmniej twierdzi sam zainteresowany.

Autor modyfikacji dodającego kobiecą anatomię do Wiedźmina 3: Dziki Gon twierdzi, że została ona użyta bez jego zgody.

Wiedźmin 3

Portal Kotaku dotarł do osoby odpowiedzialnej za przygotowanie "Vaginas for Everyone". Modder powiedział, że CD Projekt RED nie skontaktował się z nim i nie zapytał o zgodę na wykorzystanie modyfikacji, a on sam o niczym nie wiedział. Z drugiej strony nadal są wątpliwości czy to na pewno "Vaginas for Everyone" jest dostępny w Wiedźminie 3: Dziki Gon w wydaniu next-gen, aczkolwiek istnieją duże podobieństwa. Cóż pytanie, czy tylko w tym przypadku deweloperzy nie zapytali o zgodę i stoją na stanowisku, że fanowską treść można wykorzystać bez uprzedniego informowania twórców?

CD Projekt RED nie odniósł się do zarzutu moddera. W oświadczeniu dla Kotaku polska firma napisała natomiast: „Wersja nowej generacji Wiedźmina 3: Dziki Gon zawiera kilka modów społecznościowych, które nie zostały stworzone przez CD Projekt RED, oprócz licznych ulepszeń stworzonych i wdrożonych wewnętrznie przez studio. Scalanie wszystkiego było złożonym procesem, a tekstury, o których mowa, są niezamierzonym rezultatem obecnym w wydanej wersji. To jest coś, nad czym pracujemy”. Realistyczne kobiece narządy powinny więc zniknąć w kolejnej aktualizacji do gry.

Aktualizacja 15.02.2023 r.

Oto oficjalny komentarz CD Projekt, który dostaliśmy: 

"Według wiedzy CD PROJEKT RED tekstury, o których mowa, były częścią moda "HD Monsters Reworked" (HDMR), a nie moda "Vaginas for Everyone". W 2021 roku, w momencie podpisywania umowy o przeniesieniu praw autorskich, autor moda HDMR potwierdził CDPR, że jest jego jedynym autorem. Przyznał on CD PROJEKT RED prawa do wykorzystania swojego dzieła, w zamian został wymieniony w napisach końcowych gry i otrzymał wynagrodzenie. Skontaktowaliśmy się z nim i poprosiliśmy o wyjaśnienia. Niezależnie od ostatnich wydarzeń, wspomniane tekstury zostaną usunięte z gry, zgodnie z tym, co potwierdziliśmy wcześniej. Chcemy również dodać, że usunięcie tych elementów nie jest dyktowane unikaniem nagości lub dojrzałych tematów, ale chęcią utrzymania spójności wizualnej we wszystkich modelach postaci — nie planowaliśmy nigdy włączenia tych tekstur do gry”. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiedźmin 3: Dziki Gon. Autor moda z kobiecymi narządami twierdzi, że został on użyty bez jego wiedzy

 0