Wiedźmin 4 nie będzie „Wiedźminem 3 w nowym ubraniu”. Gra zaoferuje m.in. nową mechanikę

Wiedźmin 4 nie będzie „Wiedźminem 3 w nowym ubraniu”. Gra zaoferuje m.in. nową mechanikę

Wiedźmin 4, który jest początkiem nowej trylogii to wciąż wielka niewiadoma, ale CD Projekt RED odsłania pomału karty, czego powinniśmy oczekiwać po grze. Oczywiście zmian względem Wiedźmina 3: Dziki Gon, o których powiedział nieco Michał Nowakowski z CD Projekt.

Po zakończeniu rozwoju Cyberpunka 2077 ekipa przeszła do pracy nad innymi projektami m.in. Wiedźmina 4. Pełna produkcja ma ruszyć w drugiej połowie roku, nad tytułem czuwa aktualnie 400 deweloperów. Oczywiście jest jeszcze za wcześnie (tytuł jest w fazie przedprodukcyjnej), żeby mieć jasność, co zaoferuje gra, jaką historię opowie i przede wszystkim, na jakim głównym bohaterze się skupi. Michał Nowakowski z CD Projekt przyznał, iż polskie studio wprowadzi zmiany względem Wiedźmina 3.

Wiedźmin 4 nie będzie powielał schematów Wiedźmina 3, a zaoferuje nową mechanikę oraz nowe elementy rozgrywki.

Wiedźmin

W rozmowie z inwestorami podczas niedawnej sesji pytań i odpowiedzi Michał Nowakowski poruszył ryzyko nieodłącznie związane z tworzeniem nowej gry i próbą wprowadzenia w niej innowacji, po czym dodał, że wprawdzie produkcja będzie bazować na doświadczeniach z poprzednich tytułów Redów to zmian oraz nowości nie zabraknie.

„Jeśli chodzi o ryzyko związane z elementami innowacyjnymi, tworzenie nowej gry zawsze wiąże się z twórczym ryzykiem, zwłaszcza że staramy się przesuwać nowe granice i odkrywać nowe pola, robić coś, czego właściwie wcześniej nie robiliśmy” – powiedział Nowakowski.

Z jego słów wynika, że twórcy do Wiedźmina 4 zaimplementują nową mechanikę, a także elementy rozgrywki, których nie umieszczono w Wiedźminie 3.

„Chcę powiedzieć, że nie powinniście spodziewać się Wiedźmina 3 w nowych ubraniach. Oczywiście opieramy się na tym, co było wcześniej i na tym, czego się nauczyliśmy, ale będziemy dodawać nowe elementy rozgrywki i nowe mechaniki, których nie widzieliście w naszych poprzednich grach. Powiedziałbym, iż robienie takich rzeczy zawsze wiąże się z ryzykiem. To nie jest po prostu powtarzanie tego, co zostało zrobione wcześniej”.

Cóż pozostaje czekać na konkrety. Przypomnijmy, że oprócz nowej trylogii Wiedźmina CD Projekt RED rozwija tajemniczą grę w tym uniwersum, remake pierwszej części i kontynuację Cyberpunka 2077. Ostatnio zapewniono, iż firma nie doda do swoich gier single player mikropłatności, aczkolwiek nie wykluczono tego w przypadku tytułów multiplayer.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiedźmin 4 nie będzie „Wiedźminem 3 w nowym ubraniu”. Gra zaoferuje m.in. nową mechanikę

 0