Wiemy, ile rdzeni będzie miał procesor w goglach od Apple

Wiemy, ile rdzeni będzie miał procesor w goglach od Apple

W sieci pojawiły się nowe informacji dotyczące specyfikacji gogli Vision Pro od Apple. Ujawniają one szczegóły o znajdującym się na pokładzie chipie M2.

Specyfikacja chipu M2 dla Apple Vision Pro

Już tylko 4 dni dzielą pierwszych klientów od możliwości zakupu gogli Vision Pro w przedsprzedaży. W związku ze zbliżającą się rynkową premierą w sieci udostępnianych jest coraz więcej szczegółowych informacji na temat ich specyfikacji. Z oficjalnego ogłoszenia od Apple dowiedzieliśmy się, że w podstawowej wersji gogle będą posiadały 256 GB pamięci masowej. Nieoficjalne doniesienia mówiły również o opcjach 512 GB i 1 TB. Później przecieki ujawniły ilość zunifikowanej pamięci RAM, jaką dysponować ma Vision Pro.

Gogle będą wyposażone w najmocniejszy wariant chipu M2.

Teraz z kolei za sprawą wpisu Marka Gurmana dowiedzieliśmy się, że gogle będą wyposażone w najmocniejszy wariant chipu M2. Oznacza to zatem, że zaoferuje on użytownikom moc obliczeniową 8 rdzeni CPU i 10 rdzeni GPU. Warto dodać, że jest to ten sam chip, który odnajdziemy w wyższych wersjach obecnie najnowszego MacBooka Air.

Rynkowy debiut zbliża się wielkimi krokami

Układ Apple M2 z pewnością będzie miał co robić wewnątrz gogli Vision Pro. Mimo wysokiej wydajności nie będzie on jednak odpowiadał za wszystkie zadania. Towarzyszy mu bowiem jeszcze jeden chip, który Apple nazwało R1. Jest to specjalnie przygotowany na potrzeby gogli układ, którego zadaniem będzie przetwarzanie danych wejściowych z kamer, sensorów oraz mikrofonów.

Gogle Vision Pro trafią na rynek początkowo wyłączenie w Stanach Zjednoczonych. Jak podało Apple, regularna sprzedaż Vision Pro rozpocznie się 2 lutego. Przedsprzedaż zostanie natomiast uruchomiona 19 stycznia. W związku z tym firma z Cupertino podała niedawno wymagania dotyczące składania zamówień. Okazuje się bowiem, że nie jest to takie trywialne, a co więcej wymaga nawet posiadania iPhona lub iPada z modułem Face ID. Jest on potrzebny, aby Apple mogło dobrać rozmiar bez wizyty klienta w stacjonarnym sklepie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiemy, ile rdzeni będzie miał procesor w goglach od Apple

 0