Windows 10 blokuje May 2019 Update na PC z podpiętym nośnikiem USB lub SD

Windows 10 blokuje May 2019 Update na PC z podpiętym nośnikiem USB lub SD

Jeśli posiadacie komputer z system operacyjnym Windows 10 w wersji 1803 (April 2018 Update) lub 1809 (October 2018 Update), to możecie mieć problem z aktualizacją tego OS do najnowszej wersji, przynajmniej dopóki nie odłączycie od PC nośników USB lub kart pamięci SD. Tego typu przypadłości nie powinny już jednak nikogo dziwić, ponieważ Windows regularnie zapewnia nam atrakcje, które sprawiają, że bardzo ostrożnie podchodzimy do update’u systemu. Teraz zaś Microsoft opublikował dokument, z którego wynika, że użytkownicy „dziesiątki” mogą nie być w stanie zainstalować May 2019 Update dopóki do ich sprzętu podłączone są nośniki danych USB lub karty SD. Na szczęście jest dość proste rozwiązanie, pozwalające obejść ten problem - wystarczy je odłączyć i zrestartować aktualizację.

Użytkownicy Windows 10 mogą nie być w stanie zainstalować May 2019 Update dopóki do ich sprzętu podłączone są nośniki danych USB lub karty SD.

Windows 10 blokuje May 2019 Update na PC z podpiętym nośnikiem USB lub SD

Problem dotyczy konfiguracji liter dysków podłączonych do komputera nośników, które mogą ulec zmianie w czasie instalacji i narboić zamieszania z oznaczeniami liter innych dysków, a tym samym uniemożliwiać stosowne ładowanie niezbędnego oprogramowania po dokonaniu upgrade’u. Microsoft pracuje jeszcze nad odpowiednim rozwiązaniem i na razie zdecydował się na tymczasowe obejście tej kwestii, blokując instalację May 2019 Update na wspomnianych PC. Jeśli należycie do tej grupy użytkowników, to system powinien wyświetlić Wam stosowny komunikat podczas próby aktualizacji o zablokowaniu takiej możliwości. Jeśli chcecie jednak cieszyć się najnowszą wersją Windows 10, wystarczy odpiąć nośniki USB i karty SD i ponownie wymusić instalację update’u.  

Microsoft tłumaczy, że problemy z przypisaniem liter dysków namieszałyby nie tylko z zewnętrznymi nośnikami danych, ale i wewnętrznymi dyskami, co spowodować mogłoby poważne konsekwencje. Jak na razie producent blokuje jednak jedynie pecety z Windows 10 w wersji April 2018 lub October 2018 i jeśli posiadamy jakąś starszą edycję tego OS, to możemy bezpośrednio zaktualizować ją do May 2019 Update. Co warto podkreślić, aktualizacja ta nie została jeszcze oficjalnie wypuszczona i jak na razie dostępna jest dla testerów Release Preview, ale firma wolała zawczasu poinformować o tym błędzie, by uniknąć później tłumaczenia się z sytuacji. Sam majowy update jest zaś mocno wyczekiwany i zgodnie z nazwą będzie miał swoją premierę w przyszłym miesiącu, dostarczając nam wiele nowych funkcji.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 10 blokuje May 2019 Update na PC z podpiętym nośnikiem USB lub SD

 0