Windows 10 jest zainstalowany na ponad 1,3 mld urządzeń

Windows 10 jest zainstalowany na ponad 1,3 mld urządzeń

Windows 10 powiększa bazę użytkowników. W marcu ubiegłego roku Microsoft ujawnił, że system operacyjny przekroczył 1 miliard instalacji, a 27 kwietnia 2021 roku zdradzono, że miesięcznie korzysta z niego przeszło 1,3 mld komputerów, zaś 80% udziałów stanowią wersje 2004 i 20H2. Co ciekawe w 2015 roku przedstawiciele firmy twierdzili, że dziesiątka będzie dostępna na 1 miliardzie urządzeń do 2018 roku, lecz jak wiemy próg ten pokonano dopiero po tym terminie. Do poprawy wyniku przyczyniła się w dużej mierze pandemia COVID-19, która zmusiła ludzi do przejścia na pracę oraz naukę zdalną i zachęciła do wymiany sprzętu na lepsze modele. Zwiększenie bazy odbiorców o 300 mln to niewątpliwie całkiem dobry rezultat. Przedstawiciele przedsiębiorstwa z Redmond zdradzili ponadto, że popyt na PC pomógł w wygenerowaniu 41,7 miliardów dolarów amerykańskich przychodów w pierwszym kwartale 2021 roku.

Windows 10 jest już obecny na przeszło 1,3 mld PC.

Windows 10 jest zainstalowany na ponad 1,3 mld urządzeń

Odpowiedzialna za finanse Amy Hood stwierdziła, iż ​​rynek komputerów osobistych był wyjątkowo silny pomimo niedoborów chipów. Natomiast konsole Xbox odczują negatywne skutki wspomnianej sytuacji bardziej niż komputery. Z innych statystyk należy wspomnieć, że seria Surface odpowiada za 1,5 miliarda dolarów przychodu, co oznacza wzrost o 12% względem analogicznego kwartału 2020 roku. Przychody z segmentu oprogramowania OEM wliczając do tego Windowsa spadły o 2% w porównaniu z bardzo dobrym kwartałem poprzedniego roku, czemu pomogło wówczas zakończenie wsparcia dla Windows 7. Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że z pakiet biurowy Office 365 oparty na modelu subskrypcyjnym jest obecny na 300 milionów stanowisk, z czego 50 milionów to konsumenci Microsoft 365. Ten ostatni w 2020 roku przyniósł 20 miliardów dolarów przychodu.

Windows 10 jest zainstalowany na ponad 1,3 mld urządzeń Poradnik optymalizacji Windowsa do gier (i nie tylko). Ty też możesz usprawnić działanie peceta

Windows 10 przejdzie w tym roku pewne zmiany za sprawą aktualizacji Sun Valley, które dotyczyć będą też Microsoft Edge. Przeglądarka ma bowiem otrzymać lepszą integrację z Menedżerem zadań, dzięki temu dowiemy się, jak poszczególne procesy wspomnianego oprogramowania wpływają na wydajność naszego komputera. Ogółem doprowadzi to do tego, że użytkownicy lepiej zrozumieją, gdzie alokowane są zasoby, z których korzysta przeglądarka.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 10 jest zainstalowany na ponad 1,3 mld urządzeń

 0