Windows 11: Microsoft potwierdza datę wydania nowych okienek. To już niedługo!

Windows 11: Microsoft potwierdza datę wydania nowych okienek. To już niedługo!

To już oficjalnie. Microsoft podzielił się z nami informacjami dotyczącymi nadchodzącego systemu Windows 11 - w tym daty, kiedy system wejdzie na rynek. Kiedy? Za nieco ponad miesiąc!

Gotowi? Sprzęt przygotowany? To dobrze. Windows 11 nadchodzi coraz większymi krokami, już w oficjalnej formie wydawniczej. Posiadacze laptopów i komputerów stacjonarnych, którzy spełniają wymogi systemowe i korzystają z Windows 10, także będą mogli zaktualizować oprogramowanie do najnowszej wersji "okienek". To nastąpi już niedługo, bo dokładnie 5 października 2021 roku. Wtedy też na rynku pojawią się urządzenia w pełni wspierające nowy system, czyli po prostu otrzymamy możliwość zakupu laptopa już z zainstalowanym Windows 11. W tej wersji wiele się zmieni. Otrzymamy nowoczesny design, centralnie ustawione opcje Start, funkcje Snap i prawdziwą gratkę dla graczy – Auto HDR oraz DirectStorage.

Dziś poznaliśmy oficjalną datę pojawienia się pełnej wersji Windows 11 na rynku. To już za niedługo!

Windows 11_tapeta

W przeciągu kilku ostatnich miesięcy otrzymaliśmy pełen wysyp informacji o nadchodzącym Windows 11. Od kontrowersji związanych z wymogiem posiadania TPM 2.0, po nieco mniej kontrowersyjne ustawienie paska zadań lub jak kto woli, menu start oraz wycieki obrazu ISO z pełnym instalatorem najnowocześniejszego systemu – Windows 11. Pomimo tych dziwactw i zapewne wcale nieplanowanych wycieków, wielu ludzi czeka na możliwość przetestowania i w końcu użytkowania nowych okienek. Z wiadomości wynika też, że aktualizacja oprogramowania będzie udostępniana w turach – od 5 października 2021 r. aż do roku 2022. Nie wiemy co tak naprawdę ma na myśli Microsoft, ale wydaje się nam, że chodzi po prostu o rozłożenie wszystkiego w czasie i systematyczne usuwanie potencjalnych błędów.

Przypomnijmy. Jeśli jesteś zainteresowany Windows 11, Twój sprzęt musi spełniać określone wymagania systemowe, które znajdziesz poniżej:

Windows 11 – wymagania sprzętowe:

  • Procesor: 1 GHz, 2 rdzenie
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Dysk: 64 GB
  • Oprogramowanie: UEFI
  • Moduł TPM: Wersja 2.0
  • Karta graficzna: Zgodna z DirectX 12
  • Ekran: 720p, przekątna 9” lub większa

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 11: Microsoft potwierdza datę wydania nowych okienek. To już niedługo!

 0