Windows 11 ma otrzymać nowy Media Player. Czy zastąpi on Groove Music?

Windows 11 ma otrzymać nowy Media Player. Czy zastąpi on Groove Music?

Microsoft pracuje nad rzeczami, które trafią do Windowsa 11 w 2022 roku. Część z nich została udostępniona niejawnym testerom i mowa o nowym odtwarzaczu Windows Media Player.

Media Player ma dostać nowy, unowocześniony interfejs dostosowany do języka projektowania Fluent Windows 11 oraz pakietu biurowego Office 2021. Zmiany są głównie wizualne, zaś całość pasuje do dowolnego motywu systemu operacyjnego. Wprawdzie początkowo pisano, że z aplikacji korzystają tylko testerzy OS-a, aczkolwiek plik instalacyjny podobno trafił do sieci i można go użyć, jeśli posiadamy Windowsa 11 minimum w buildzie 22000.346 lub nowszym. Media Player przypomina Groove Music, ale jednocześnie zawiera wyraźniejsze przyciski służące do odtwarzania, pauzowania czy zatrzymywania materiałów. Chociaż swego czasu Microsoft próbował przekonać użytkowników do Groove Music jako domyślnego odtwarzacza muzycznego, to może on zostać zastąpiony przez nowy Media Player.

Microsoft testuje nowego Media Playera dla Windowsa 11.

Windows 11 ma otrzymać nowy Media Player. Czy zastąpi on Groove Music?

Obecnie oba narzędzia powinny działać równolegle i powielać swoje funkcje. Zastąpienie Groove Music nie byłoby zaskoczeniem, ponieważ aplikacja ma swoje lata i na taki obrót sprawy wskazują informacje znalezione w kodzie. Jeżeli nie przypasuje nam nowy WMP, zawsze będzie można wrócić do poprzedniej wersji ze starą szatą graficzną. Jest to wydanie stabilne 12.0.19041.329. Podsumowując, nowy Media Player może być świetnym zamiennikiem Groove Music, starego Windows Media Player, a także miejmy nadzieję, w pewnym momencie aplikacji Filmy i TV. Nowy Media Player nie jest gotowy do udostępnienia w finalnej wersji Windowsa 11 i nie wiemy, kiedy dokładnie ów moment nastąpi.

Windows 11 ma otrzymać nowy Media Player. Czy zastąpi on Groove Music?

Najpewniej wejdzie on w skład dużej aktualizacji do jedenastki 22H2. Sun Valley 2 wniesie duże usprawnienia obejmujące m.in. wydajność, co pozwoli uczynić system szybszym. Kolejna rzecz to obsługa przeciągania i upuszczania dla paska zadań. Ulepszone będzie menu Start, dzięki czemu dodamy więcej aplikacji czy rekomendacji. Oprócz tego systemowe programy również zostaną zaktualizowane. Update zadebiutuje w drugiej połowie 2022 roku. Miejmy nadzieję, że Microsoft nie zepsuje dużej aktualizacji i będzie ona działać lepiej niż nie jedna łatka do Windowsa 10.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 11 ma otrzymać nowy Media Player. Czy zastąpi on Groove Music?

 0