Windows 12 już w 2024 roku? Microsoft podobno wraca do 3-letniej kadencji Windowsa

Windows 12 już w 2024 roku? Microsoft podobno wraca do 3-letniej kadencji Windowsa

Microsoft zamierza po raz kolejny zmienić harmonogram aktualizacji systemu Windows. Nowe doniesienia Windows Central ujawnią plany Microsoftu, które zakładają powrót do starej strategii wydawania nowej wersji systemu operacyjnego co trzy lata, tak jak miało to miejsce w czasach Windows Vista, 7 i 8. Jednocześnie Microsoft kontynuować ma dostarczanie nowych funkcji pomiędzy „dużymi” wydaniami.

Nowy plan oznacza, że ​​Microsoft podobno zrezygnował z dużej aktualizacji o nazwie kodowej Sun Valley 3, którą użytkownicy systemu Windows spodziewali się otrzymać gdzieś w 2023 roku. Zamiast tego gigant z Redmond chce wydać zupełnie nowy system Windows w 2024 roku.

Jak wynika z najnowszych przecieków, gigant z Redmond chce wydać zupełnie nowy system Windows w 2024 roku.

Windows 12 już w 2024 roku?. Microsoft podobno wraca do 3-letniej kadencji Windowsa

Gigant oprogramowania planuje również zmienić sposób dostarczania nowych funkcji do istniejących wersji systemu Windows. Widzimy już, jak aktualizacje zbiorcze dla systemu Windows 11 często zawierają nowe funkcje z głównego kanału programistycznego, a użytkownicy mogą spodziewać się mniej więcej stałego napływu nowości oprogramowania co kilka miesięcy (około cztery razy w roku). Ten plan jest częścią nowego projektu inżynierskiego o nazwie „Moments”.

Jeśli informacje te okażą się prawdziwe, użytkownicy systemu Windows 11 powinni się spodziewać, że Microsoft doda nowe funkcje z aktualizacji Sun Valley 3 do wersji 22H2 w 2023 roku.

Czy oznacza to, że w 2023 roku rzeczywiście otrzymamy system Windows „12”? Na razie niewiele wiadomo o kolejnej wersji tego OS. Nowy system operacyjny o nazwie kodowej „Next Valley” znajduje się obecnie na wczesnym etapie planowania i prac inżynieryjnych. Należy również pamiętać, że dopóki Microsoft nie potwierdzi tych przecieków, należy traktować je przymrużeniem oka.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 12 już w 2024 roku? Microsoft podobno wraca do 3-letniej kadencji Windowsa

 0