WoW Classic. Sprawca ataków DDoS aresztowany przez policję

WoW Classic. Sprawca ataków DDoS aresztowany przez policję

Serwery World of Wacraft Classic dotknął niedawno poważny atak DDoS, który doprowadził do dość poważnych awarii całej infrastruktury związanej z grą Blizzarda. Deweloper potwierdził jednak, że uporał się z problemami, zaś sprawca całego zamieszania został namierzony oraz aresztowany przez policję. Na ten moment nie ujawniono jego tożsamości. Jak podkreślono zaraz po rozpoczęciu ataków DDoS wymierzonych we wspomnianą usługę specjalny zespół firmy odpowiadający za bezpieczeństwo spędził całą dobę na wyśledzeniu źródła kłopotu. Firma praktycznie od samego początku ściśle współpracowała z organami ścigania, które także wykazały się niezwykłą szybkością i skutecznością. Co ważne ofiarą tajemniczej osoby padły nie tylko europejskie, ale również amerykańskie serwery.

Sprawca ostatnich ataków DDoSS wymierzonych w serwery World of Warcraft Classic został namierzony i aresztowany przez policję.

Wszystko zaczęło się 7 września, kiedy na forach pojawiły się liczne raporty informujące o kłopotach z serwerami. Dotyczyły one nie tylko World of Warcraft Classic, ale też Overwatcha. W ostatnim przypadku graczy uczestniczących w trybie Rywalizacji wyrzucało z sesji i musieli czekać w nieskończoność na ponowne dołączenie do zabawy. Notabene lagi czy długie kolejki do serwerów WoW Classic po premierze nie powinny stanowić szczególnego zaskoczenia bowiem grą Blizzarda od początku interesowało się dużo fanów serii, zresztą małe kolejki obecne są nawet dzisiaj. Produkcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem również na Twitchu gdzie w momencie debiutu oglądało ją 1,1 miliona widzów wyprzedzając jednocześnie transmisje z Grand Theft Auto V (153 tysiące).

Niestety ataki DDoS na serwery gier nie są niczym nowym i w przeszłości dotknęły wielu deweloperów. Do takich przypadków należy, chociażby Rainbow Six Siege, która od chwili wprowadzenia Ember Rise cierpiała na zmasowane ataki DDoS. Ubisoft podszedł jednak do sprawy poważnie zapewniając użytkowników, że w przyszłości coś takiego więcej się nie powtórzy, z kolei wszyscy sprawcy uczestniczący w procederze poniosą nie tylko konsekwencje prawne, ale także dostaną permanentne bany bezpośrednio w grze. Cóż wydaje się, że konkretna kara to jedyne skuteczne rozwiązanie na tego rodzaju osoby.

Pokaż / Dodaj komentarze do: WoW Classic. Sprawca ataków DDoS aresztowany przez policję

 0