Wyciekły ceny procesorów Intel Alder Lake: Nie jest tanio

Wyciekły ceny procesorów Intel Alder Lake: Nie jest tanio

Użytkownik serwisu Twitter - momomo_us, rzekomo dotarł do informacji, ujawniających europejskie ceny jeszcze niewydanych procesorów nowej generacji Intel Alder Lake-S. Jak się kształtują?

Do wszystkiego trzeba podejść z pewną (właściwie dużą) dozą sceptycyzmu, jak zresztą do każdych przecieków, szczególnie jeśli wychodzą one z nieznanego źródła. Poznaliśmy jednak potencjalne ceny za nowe procesory Intel Alder Lake-S, ale nie do końca wiadomo do jakiego regionu przypisane są kwoty z podatkiem VAT. Tak czy inaczej, za Core i9 12900K, czyli flagowego przedstawiciela Alder Lake-S, który pochwalić się może 16 rdzeniami (tylko 8 z nich wspiera technologię HyperThreading), przyjdzie nam zapłacić od 540 do 608 Euro bez VAT oraz od 653 Euro do 736 Euro z VAT – tu ponownie, nie wiemy dla jakiego regionu ten VAT został wyliczony. Nasz polski 23% może być jeszcze wyższy. Wyliczając kwoty na podstawie procentów, można zauważyć, że zastosowany został 21% podatek, a więc kraje Belgii, Czech, Hiszpanii, Holandii, Litwy i Łotwy.

Do sieci wyciekły ceny procesorów Intel Alder Lake-S. Tanio czy drogo? Sprawdź!

Oprócz tego na liście znalazły się także inne jednostki nowej generacji. Znajdziemy tu Core i9 12900KF (wersja bez iGPU), który jest nieco tańszy niż procesor ze zintegrowaną kartą graficzną, Core i7 12700K(F) oraz Core i5 12600K(F). Za „iSiódemkę” przyjdzie nam zapłacić od 394 do 433 Euro bez VAT lub 476 do 524 Euro z VAT. Taką samą sytuację obserwujemy w przypadku najsłabszego na liście Core i5. 12600K to koszt od 287 do 302 Euro bez VAT (356 Euro z VAT). Przeliczając na polskie złotówki, za i7 wydać będziemy musieli około 2300 zł, a za i5 już 1600 zł. Wygląda na to, że Intel może być pewny swego i wyceni swoje jednostki w taki sposób, by konkurowały z dostępnymi od jakiegoś czasu na rynku Ryzenami z serii 5000. A przypomnijmy, wartości tych drugich również nie są niskie, choć zdecydowanie mniejsze niż wymienione wyżej kwoty za Alder Lake-S.

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, warto odnieść się do tych rewelacji z odpowiednio wysoką dozą sceptycyzmu i poczekać na oficjalnie podane przez firmę Intel ceny oraz same kwoty w sklepach. Na półkach sklepowych procesory Alder Lake pojawią się, według zapewnień, jeszcze w tym roku. Czekacie?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciekły ceny procesorów Intel Alder Lake: Nie jest tanio

 0