Wysyp przecieków na temat planów Apple. Nowe iPhone'y, MacBooki, Apple Watch i wiele innych

Wysyp przecieków na temat planów Apple. Nowe iPhone'y, MacBooki, Apple Watch i wiele innych

Po ostatniej konferencji Apple WWDC magiel z plotkami ruszył w najlepsze, a źródła Bloomberg sugerują, że firma planuje wprowadzić na rynek kilka nowych produktów w tym i przyszłym roku. Doniesienia zawierają informacje o wielu modelach iPhone'a 14, Apple Watch i Macach oraz innych urządzeń.

Mark Gurman z Bloomberga twierdzi, że jego źródła potwierdziły, iż Apple szykuje bardzo ambitną ofertę produktów, które zadebiutują do pierwszej połowy 2023 roku. Oczywiście zdradził kilka nowych szczegółów, więc wiemy, czego możemy spodziewać się w tym okresie. 

Mark Gurman z Bloomberga twierdzi, że jego źródła potwierdziły, iż Apple szykuje bardzo ambitną ofertę produktów, które zadebiutują do pierwszej połowy 2023 roku.

Podobnie jak iPhone 13 i 12, seria iPhone 14 oferować będzie cztery modele – dwa Pro (o nazwie kodowej D73 i D74) oraz dwa standardowe (D27 i D28). Zamiast wypuszczać 5,4" iPhone'a 14 mini, jak w poprzednich generacjach, Apple dostarczyć ma podstawowy model z ekranem o przekątnej 6,7", czyli takim samym jak wcześniejsze telefony Pro Max, ale prawdopodobnie bez innych funkcji oferowanych przez iPhone'y Pro. Nowe modele bez Pro w nazwie otrzymają jednak dotychczasowy chip znany z A15 iPhone'a 13 zamiast upgrade'u do A16, który dostępny będzie dla modeli Pro. Niestety wszystkie warianty wciąż będą wyposażone w kabel Lightning, ale trudno uznać to za zaskoczenie, bo już wcześniejsze plotki sugerowały przejście na USB-C w przyszłym roku. Poza tym, iPhone 14 ma być wyposażony w znacznie ulepszony 48-megapikselowy aparat i prawdopodobnie otrzyma funkcję always-on dla ekranu blokady. 

Oprócz nowych MacBooków Pro z układem M2 ogłoszonych przez Apple w tym miesiącu, gigant z Cupertino podobno szykuje kolejnych siedem urządzeń z rodziny Mac. Z kolei układ M2 może również napędzać nadchodzący headset do rzeczywistości mieszanej od Apple, który w kuluarach nazywany jest „game changerem”. Jego premiera spodziewana jest w przyszłym roku - w tym samym czasie firma może wypuścić też SoC M3 w MacBooku Air.

Podobno kolejnym nowym chipem, który Apple aktywnie rozwija, jest S8. Jest to układ dla nadchodzących zegarków Apple Watch. Będzie miał tę samą specyfikację, co poprzednicy (S7 i S6), ale przyszłoroczne Apple Watche będą oferowały nowy procesor (S9), który dostarczy istotnych zmian. Jednak S8 będzie napędzał nie tylko zegarki, ale i nowy HomePod, który trafić ma na rynek w przyszłym roku. Ten nosi nazwę kodową B620, a jego rozmiar i jakość dźwięku będą podobne do oryginalnego HomePod, ale będzie zawierał nowy wyświetlacz i być może funkcje wielodotykowe.

Dodatkowo Apple planuje nowe Apple TV o nazwie kodowej J255, które będzie wyposażone w układ A14, co stanowić ma duży upgrade w stosunku do modelu z 2021 roku z układem A12. Pod maską znajdzie się też dodatkowy gigabajt pamięci RAM. Jak więc widać, gigant ma ambitne plany i ręce pełne roboty, a to zapewne nie wszystko, nad czym pracuje i możemy liczyć na jakieś niespodzianki. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wysyp przecieków na temat planów Apple. Nowe iPhone'y, MacBooki, Apple Watch i wiele innych

 0