Wyznaczono nową datę "scalenia" Ethereum. Zmierzch kopania kryptowaluty na GPU jest już bliski

Wyznaczono nową datę "scalenia" Ethereum. Zmierzch kopania kryptowaluty na GPU jest już bliski

W zeszłym miesiącu gracze PC i entuzjaści kryptowalut, czyli dwie najbardziej zainteresowane tematem strony, dowiedzieli się, że będą musieli trochę dłużej poczekać, aż Ethereum przejdzie na algorytm proof-of-stake (dowód stawki). Teraz deweloperzy wyznaczyli nową datę wielkiego „Scalenia”, co powinno sprawić, że kryptowaluta będzie zużywać mniej energii i nie będzie już wymagać kart graficznych do kopania, co pozwoli graczom odetchnąć z ulgą.

Podczas wydarzenia Web3, odbywającego się w zeszłym tygodniu, główny deweloper Ethereum powiedział, że spodziewa się, że kryptowaluta przejdzie z obecnego modelu proof-of-work na proof-of-stake w sierpniu tego roku. Tak zwane „Scalanie” (z ang. Merge) zakończy ostateczne testy w ciągu najbliższych kilku tygodni. Wcześniej programiści spodziewali się, że zmiana nastąpi w czerwcu, ale w zeszłym miesiącu deweloper potwierdził opóźnienie. Miejmy nadzieję, że to było ostatnie.

Deweloperzy wyznaczyli nową datę wielkiego „Scalenia”, co powinno sprawić, że kryptowaluta będzie zużywać mniej energii i nie będzie już wymagać kart graficznych do kopania.

 

Przejście do proof-of-stake ma rozwiązać kilka największych problemów kryptowaluty, przynajmniej z punktu widzenia jej krytyków. Powinno to zmniejszyć ślad węglowy Ethereum i ułatwić dostawę kart graficznych, które górnicy masowo kupowali do kopania z wykorzystaniem algorytmu dowodu pracy (proof-of-work).

Cokolwiek stanie się z Ethereum, kryzys GPU zdaje się powoli kończyć, przynajmniej jeśli chodzi o obecną generację kart. Mocno zawyżone ceny doskwierały graczom od ponad roku, ale w ostatnich miesiącach w końcu zaczęły wyraźnie spadać. Ten miesiąc był bardzo bolesny dla kryptowalut, w tym Ethereum i Bitcoina, które zaliczyły ogromne spadki wartości, co dodatkowo zmniejszyło zyski górników.

Mamy nadzieję, że Merge nadejdzie na czas, aby zminimalizować wpływ kopania na najnowszą generację kart graficznych NVIDII, AMD i Intela, gdy zostaną wprowadzone na rynek w drugiej połowie 2022 roku.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyznaczono nową datę "scalenia" Ethereum. Zmierzch kopania kryptowaluty na GPU jest już bliski

 0