Xbox Game Pass ma 60% udziałów w rynku, ale gracze nadal wolą posiadać gry na stałe

Xbox Game Pass ma 60% udziałów w rynku, ale gracze nadal wolą posiadać gry na stałe

Xbox Game Pass odniósł w branży gier duży sukces i pozwala generować Microsoftowi ogromne pieniądze. Jednak statystyki udowadniają, że przed tego rodzaju platformami jeszcze długa droga nim osiągną sukces.

Microsoft dzięki Xbox Game Pass zarabia krocie. Z drugiej strony analiza, za którą odpowiada Piers Harding-Rolls z firmy analitycznej Ampere Analysis pokazuje, iż usługi abonamentowe pokroju Xbox Game Passa i PS Plus, odpowiadają tylko za niewielką część przychodów generowanych przez rynek gier. Jak podano w raporcie, platformy oparte na subskrypcji generują łącznie 3,7 miliarda dolarów w Ameryce Północnej i Europie, co stanowi jedynie 4% z 81 miliardów dolarów wydawanych m.in. na pudełkowe oraz cyfrowe wersje gier, dodatki, przepustki sezonowe czy inne dodatkowe treści. Widzimy więc, że gracze nadal wolą posiadać produkcje na stałe niż tylko do momentu kiedy opłacają abonament.

Usługi stremingowe pokroju Xbox Game Pass stanowią jedynie 4% całego rynku gier.

Xbox Game Pass ma 60% udziałów w rynku, ale gracze nadal wolą posiadać gry na stałe

Jest to duża różnica w porównaniu do branży muzycznej, ponieważ tam 83% przychodów generują serwisy streamingowe m.in. Spotify. Liderem rynku gier jeśli chodzi o tego typu usługi pozostaje Xbox Game Pass, który ma 60% udziałów. Zobaczymy, jak segment gier będzie wyglądał po wprowadzeniu nowego PS Plus, który także zaoferuje gry w ramach abonamentu. Nie brak głosów, że propozycja Sony średnio poradzi sobie z XGP.

Przypomnijmy, że Sony połączyło PS Plus oraz PlayStation Now. Po zmianach pojawią się nowe opcje subskrypcji oferujące szereg korzyści m.in. dostęp do gier na wzór Xbox Game Pass. PlayStation Plus Extra to nowy poziom zawierający wszystko to, co podstawowy PlayStation Plus, ale jednocześnie posiadający ważną nowość - bibliotekę 400 gier na PS4 i PS5.PlayStation Plus Extra wyceniono na 14,99 USD miesięcznie. Więcej o platformie Sony przeczytacie tutaj. Korzystacie z Xbox Game Passa? Uważacie, że platformy streamingowe odniosą sukces w branży gier?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Game Pass ma 60% udziałów w rynku, ale gracze nadal wolą posiadać gry na stałe

 0