Specjalna wersja Xbox Series X oferowana na aukcjach internetowych po zawyżonych cenach

Specjalna wersja Xbox Series X oferowana na aukcjach internetowych po zawyżonych cenach

Microsoft zapowiedział limitowaną edycję konsoli Xbox Series X związaną z Halo Infinite. Wedle dostępnej informacji zainteresowanie urządzeniem było tak duże, że zostało obecnie wyprzedane w Stanach Zjednoczonych. Warto tu jednak nadmienić, że sam pakiet oficjalnie zadebiutuje dopiero 15 listopada 2021 roku, co zbiegnie się z 20. rocznicą premiery pierwszej części Halo. Na braki nie narzekają za to scaleprzy, którzy wietrząc interes, oferują limitowany sprzęt na aukcjach internetowych.

Należy tu podkreślić, że sugerowana cena Xbox Series X Halo Infinite Limited Edition wynosi 549,99 dolarów amerykańskich, natomiast zestaw zawiera kod umożliwiający pobranie gry Halo Infinite do wykorzystania po 8 grudnia. W związku z brakami towaru w sklepach działać postanowili scalperzy wystawiający specjalną wersję Xbox Series X na eBayu po najczęściej zawyżonych cenach. Przykładowa oferta wynosi 1000 USD (około 3800 złotych) i podobnych jest jeszcze więcej, z czego jedna wynosi nawet 1500 dolarów (5800 złotych). Natrafimy też na wersje za 900 USD. Oczywiście przy standardowej cenie producenta taka propozycja jest wielce nieopłacalna.

Scalperzy chętnie wykorzystują problemy z dostępnością Xbox Series X Halo Infinite Limited Edition do oferowania specjalnej wersji po zawyżonych cenach.

Specjalna wersja Xbox Series X oferowana na aukcjach internetowych po zawyżonych cenach

Zapewne z powodu sytuacji rynkowej obejmującej również standardowe wydania konsol nowej generacji chętnych na przytoczone oferty nie zabraknie. Zainteresowane mogą być szczególnie osoby poszukujące kolekcjonerskich wydań sprzętu do grania. Nie wiemy, ile egzemplarzy Xbox Series X Halo Infinite Limited Edition zostało wyprodukowanych przez Microsoft i nie chcemy nikogo posądzać o złe intencje, ale zapewne pewna grupa klientów kupiła te konsole tylko w jednym celu - późniejszej odsprzedaży po zawyżonych cenach. Niestety takie aukcje swego czasu mocno uprzykrzyły się graczom i robią to także teraz.

Xbox Series X Halo Infinite Limited Edition teoretycznie można by kupić udając się do Microsoft Store, ale w tej chwili nie ma tam dostępnych egzemplarzy. Jak informuje serwis VGC jeden z graczy zamówił konsolę przedpremierowo w Wielkiej Brytanii, chociaż tam także występują kłopoty z dostępnością. Oprócz urządzenia producent wypuści również limitowaną edycję kontrolera Xbox Elite Series 2 inspirowanego zbroją Master Chief, który kosztuje 199,99 USD.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Specjalna wersja Xbox Series X oferowana na aukcjach internetowych po zawyżonych cenach

 0