Call of Duty: Warzone - twórcy stosują bany na sprzęt. Nie oznacza to jednak końca cheatów w grze

Call of Duty: Warzone - twórcy stosują bany na sprzęt. Nie oznacza to jednak końca cheatów w grze

Twórcy Call of Duty: Warzone zmagają się z cheaterami, którzy od początku psują zabawę uczciwym graczom. Ostatnio zapowiedziano nowe, skuteczniejsze narzędzie anti-cheat dedykowane Warzone oraz nadchodzącemu Call of Duty: Vanguard. Najwyraźniej aktualizację zabezpieczenia przeprowadzono już w battle royalu, ponieważ o blokadach donoszą sami oszuści.

Jeden z cheaterów (rushman360) wrzucił na TikToka filmik, w którym poinformował, że administracja nałożyła bany na wszystkie jego konta w Call of Duty: Warzone, nawet takie, na których nigdy nie łamał regulaminu czy dopiero założone. Z innej dostępnej informacji wiadomo, iż kara nie ogranicza się wyłącznie do klasycznego blokowania profilu, ale również nakładania bana na sprzęt. W takiej sytuacji powrót na serwery pozostaje niezwykle utrudniony i zapewne konieczne jest skorzystanie z innego urządzenia, chociaż hakerzy podobno opracowali już skuteczne rozwiązanie obchodzące anti-cheata stosowanego przez autorów gry.

Raven Software nakłada na cheaterów Warzone blokady na sprzęt, jednak niewiele to dało, ponieważ hakerzy podobno znaleźli już sposób na obejście zabezpieczenia.

Jeśli wierzyć tej rewelacji to mimo zwiastowania końca cheatów w Warzone i przeprowadzenia kolejnej fali banów oszuści znów są w grze. Według serwisu Gry-Online za powstanie narzędzia odpowiada grupa EngineOwning.to i wystarczy tutaj przy pomocy oprogramowania zmienić ID urządzenia, by móc znów cieszyć się z rozgrywki w Warzone. Mimo wszystko karanie użytkowników blokadą na sprzęt utrudnia im powrót, wymagając używania dedykowanej aplikacji. Zawsze to jakiś krok do przodu względem blokowania samego profilu, które w przypadku produkcji opartej na modelu free-to-play nie wiele daje, bo wystarczy założyć nowe konto.

Pisaliśmy niedawno o cheacie Silent Aim zyskujący popularność nie tylko na PC, ale także na konsolach, które zazwyczaj kojarzono jako miejsce wolne od wszelkiej maści oszustów. Ze względu na opcję wspólnego grania między posiadaczami komputerów i konsolowcami oszuści nie omijają PlayStation oraz Xboxa. Z tego powodu część graczy zaapelowała, by twórcy przynajmniej czasowo wyłączyli funkcję cross-play na komputerach.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty: Warzone - twórcy stosują bany na sprzęt. Nie oznacza to jednak końca cheatów w grze

 0