Gry z PlayStation na konsolach Xbox? Teraz to możliwe

Gry z PlayStation na konsolach Xbox? Teraz to możliwe

Rozdzielczość 4K w grach z PlayStation 1? To możliwe dzięki skalowaniu 9x, choć co zaskakujące gry z PS1 uruchamiane są na nowych konsolach Xbox, które pozwalają na emulację z płynnością 60 fps.

YouTuber Modern Vintage Gamer przedstawił najnowszą wersję emulatora PlayStation 1, który działa na konsolach Microsoft Xbox One i Series. Choć dla maniaków konsol, którzy lubią się przepychać i udowadniać wyższość PlayStation nad Xboxem i odwrotnie będzie to brzmieć jak bluźnierstwo, wszystko działa zaskakująco sprawnie. Co najlepsze, dzięki emulatorowi DuckStation można przechowywać i uzyskiwać dostęp do ROM-ów z dysku flash USB bez konieczności kopiowania ich do lokalnej pamięci masowej.

Emulator DuckStation umożliwia uruchamianie gier z PlayStation 1 na Xbox Series S i Series X, skalując gry do 4K przy 60 fps.

Konsole Microsoftu obecnej generacji mogą działać w trybie programisty, co pozwala użytkownikom na dowolne wgrywanie oprogramowania (i emulatorów) w celach testowych. Jeden z takich emulatorów, który pod koniec ubiegłego roku pojawił się z wewnętrznym skalowaniem rozdzielczości do 16x, pojawił się teraz w wersji na konsole Microsoftu.

Modern Vintage Gamer zaleca również włączenie prawdziwego renderowania kolorów, co spowoduje wyłączenie ditheringu w celu uzyskania gładszego wyglądu. Użykownicy zainteresowani projektem mogą poeksperymentować z korekcją geometrii, opcją, która naprawia wypaczenie tekstur w niektórych grach, takich jak Tomb Raider II, oraz podkręcaniem w emulatorze, aby wycisnąć jeszcze większą wydajność z oryginalnego, emulowanego sprzętu. Po "przetaktowaniu" o 500% nawet słynące z problemów z płynnością gry wyglądają gładko. DuckStation jest darmowy i na licencji open-source, a można go pobrać bezpośrednio z GitHub.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gry z PlayStation na konsolach Xbox? Teraz to możliwe

 0