Call of Duty ogromnym przedsięwzięciem. Nad grami pracuje... osiem zespołów

Call of Duty ogromnym przedsięwzięciem. Nad grami pracuje... osiem zespołów

Zgodnie z obietnicą Activision zaprezentowało wczoraj oficjalnie Call of Duty: Vanguard. Z innego źródła dowiedzieliśmy się, że COD to na chwilę obecną megaprodukcja.

Call of Duty: Vanguard wraz z Call of Duty: Warzone to olbrzymie przedsięwzięcie. Jak dowiedzieliśmy się z tweeta opublikowanego przez użytkownika o pseudonimie Dom, nad grami pracuje osiem spośród dziesięciu zespołów należących do Activision. Głównym deweloperem Call of Duty: Vanguard jest Sledgehammer Games, za tryb Zombie odpowiada Treyarch, a Warzone rozwija Raven Software. Ponadto wsparcie zapewnia pięciu deweloperów: Beenox, Demonware, High Moon Studios, Activision Shanghai Studio oraz Toys for Bob. Kolejne studio podlegające pod Activision - Infinity Ward - pracuje prawdopodobnie nad kolejną odsłoną serii.

Call of Duty: Vanguard i Call of Duty: Warzone to duże przedsięwzięcia, nad którymi pracuje obecnie osiem z dziesięciu zespołów Activision. To w sumie około 2 tys. osób.

Nad marką Call of Duty pracuje prawdopodobnie około 2 tys. osób, a Activision Blizzard prowadzi obecnie rekrutację na kolejne stanowiska. Bobby Kotick, prezes Activision, mówił w maju, że od początku 2020 aż do końca 2021 planowane jest zatrudnienie ponad 2 tys. deweloperów. "Chcemy potroić rozmiary poszczególnych zespołów w porównaniu do 2019 roku i mamy w związku z tym agresywny plan zatrudniania w różnych częściach świata, wliczając w to nowe studia oraz duży rozwój w Polsce, Chinach, Australii oraz Kanadzie" - zapowiadał. Wygląda na to, że koncern skutecznie wprowadza plan w życie.

 Call of Duty: Vanguard zaprezentowane. Seria powraca do II wojny światowej. Premiera w listopadzie

Wczoraj w sieci zadebiutował zwiastun zapowiadający Call of Duty: Vanguard. W trzyminutowym filmie możemy zobaczyć szereg prerenderowanych scenek (wysokiej jakości, trzeba przyznać), ale także kilka fragmentów wyglądających na urywki gameplayu. Potwierdziło się to, co wszyscy przewidywaliśmy - gra przeniesie nas do okresu drugiej wojny światowej. Premierę zaplanowano na 5 listopada. Jeśli złożymy preorder, otrzymamy wczesny dostęp do otwartej bety. Najwcześniej nowego COD-a przetestujemy na PlayStation 4 i PlayStation 5.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty ogromnym przedsięwzięciem. Nad grami pracuje... osiem zespołów

 0