Xbox Series X|S najlepiej sprzedającą się generacją w historii marki

Xbox Series X|S najlepiej sprzedającą się generacją w historii marki

Gaming ma się lepiej niż kiedykolwiek, zarówno pod względem popularności i tym samym udziałów w rynku, jak i zysków. Niezależnie od tego, czy w konsekwencji, czy w dużej mierze przyczyniając się do tego, Microsoft odczuwa pozytywne skutki obecnego boomu na gry. Phil Spencer potwierdził właśnie, że Xbox ​​Series X|S to najszybciej sprzedająca się rodzina konsol Xbox w historii. 

Ostatnio szef Xboxa, Phil Spencer, wziął udział w wywiadzie dla New York Times, w którym poruszył kilka interesujących tematów, od metawersum, przez afery Activision-Blizzard, po Gamergate. Przy okazji szef Xboxa ujawnił jednak interesujący fakt. Mówiąc o obecnej sytuacji konsol na rynku (np. o tym, że podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu), Spencer ujawnił, że tak duży wzrost popularności gier, jako rezultat pandemii, był dla nich zaskoczeniem. Dodał także, że podaż konsol jest właściwie „tak duża, jak nigdy, a i tak popyt przewyższa podaż”, zaznaczając, że jest to problem praktycznie wszystkich producentów. 

Phil Spencer ujawnił, że mimo problemów z podażą, na ten moment udało im się sprzedać więcej konsoli Xbox obecnej generacji, czyli Xbox Series X i S, niż jakiejkolwiek poprzedniej wersji Xboxa.

Xbox Series X|S najlepiej sprzedającą się generacją w historii marki

Spencer ujawnił, że mimo tych problemów na ten moment udało im się sprzedać więcej konsoli Xbox obecnej generacji, czyli Xbox Series X i S, niż jakiejkolwiek poprzedniej wersji Xbox. Zakładać trzeba, że przedstawicielowi Microsoftu chodzi o porównanie w zbliżonym cyklu życia poszczególnych generacji. 

Biorąc pod uwagę wszystkie obecne problemy z dostawami na całym świecie, imponujące, ale wciąż zaskakujące jest to, że Microsoft nie tylko jest w stanie wyprodukować tyle konsol, ile obecnie dostarcza na rynek, ale także konsumenci natychmiast wykupują je, gdy tylko trafią one na półki. Oznacza to, że ​​mimo wszystko gry wideo stają się coraz popularniejsze, co potwierdzają badania, wykazujące wyraźne wzrosty rok do roku. Pełny wywiad można znaleźć TUTAJ.

A Wam udało się już zakupić konsolę Xbox nowej generacji? Nie da się ukryć, że na naszym rynku jest to zdecydowanie łatwiejsze niż w przypadku PlayStation 5, które zdaje się cieszyć większym zainteresowaniem, co nie oznacza, że bezproblemowe. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Series X|S najlepiej sprzedającą się generacją w historii marki

 0