Xbox Series X - w tym tygodniu poznamy ekskluzywną grę w 4K i 120 kl./s

Xbox Series X - w tym tygodniu poznamy ekskluzywną grę w 4K i 120 kl./s

Co prawda Microsoft zaprezentował już Xboxa Series X, ujawniając niedawno także specyfikację nadchodzącej konsoli, ale wciąż czekamy na zapowiedzi pierwszych prawdziwe next-genowych gier. Wygląda na to, że wcześniejsze sugestie giganta z Redmond o wsparciu przez nowego Xboxa 4K i 120 kl./s nie były tylko mrzonkami i rzeczywiście możemy liczyć na produkcje, które zapewnią takie atrakcje. Studio Dynamic Voltage Games potwierdziło właśnie, że jeszcze w tym tygodniu ujawni swoją nową grę, która trafi na wyłączność na konsolę Xbox Series X, gdzie działać będzie w rozdzielczości 4K, czyli 3840 x 2160 pikseli przy 120 klatkach na sekundę. Niestety, jak na razie nie zdradzono żadnych innych szczegółów, ale na szczęście nie będziemy musieli zbyt długo czekać na oficjalną prezentację.

Dynamic Voltage Games potwierdziło, że jeszcze w tym tygodniu ujawni nową grę, która trafi na wyłączność na Xboxa Series X, gdzie działać będzie w 4K przy 120 kl./s.

Pirates of First Star

Jeszcze w tym tygodniu zaprezentuję mój pierwszy ekskluzywny tytuł na Xboxa Series X, który działać będzie w natywnym 4K przy 120 kl./s. To dobra wiadomość. Zła jest taka, że nie mogę nawet przechwycić obrazu 4K/120” - napisał twórca w komunikacie do graczy. Oczywiście tu rodzi się pytanie o to, czym będzie nowa gra Dynamic Voltage Games i biorąc pod uwagę dotychczasowe dokonania studia raczej nie ma co liczyć na produkcję AAA, która będzie zachwycać grafiką (przynajmniej z technicznego punktu widzenia). Ostatnia gra tego dewelopera to bowiem Pirates of First Star, które prezentuje poziom typowych gier indie i spodziewać można się, że właśnie w takich tytułach wykorzystywana może być kombinacja 4K i120 kl./s.

Przypominamy, że Xbox Series X zadebiutować ma pod koniec roku w tzw. okresie świątecznym, co oznacza czas pomiędzy październikiem a grudniem. Ostatnio niektóre oddziały Microsoftu zaczęły podawać nawet, że konsola trafi do sklepów na Święto Dziękczynienia, które w tym roku odbywa się 26 listopada, ale producent szybko sprostował, że była to pomyłka. Sama konsola zapowiada się naprawdę obiecująco, a jej specyfikacja daje nadzieję na ogromny skok w stosunku do obecnej generacji. W związku z odwołaniem E3 liczmy zaś na to, że producenci gier lada moment zaczną ujawniać swoje produkcje, które pokażą, na co stać nowego Xboxa.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Series X - w tym tygodniu poznamy ekskluzywną grę w 4K i 120 kl./s

 0