XFX Radeon RX 6900 XT ZERO WB - chłodzony cieczą potwór stworzony do OC. Producent gwarantuje 3 GHz

XFX Radeon RX 6900 XT ZERO WB - chłodzony cieczą potwór stworzony do OC. Producent gwarantuje 3 GHz

XFX oficjalnie zaprezentowało swoją nową kartę graficzną Radeon RX 6900 XT ZERO WB, która dzięki rozbudowanej sekcji zasilania oraz chłodzeniu blokiem wodnym EKWB ma gwarantować najwyższą wydajność i świetne możliwości podkręcania.

XFX Radeon RX 6900 XT ZERO WB został po raz pierwszy ujawniony w lipcu, ale dopiero teraz, niemal dwa miesiące później, karta ta oficjalnie trafia do sprzedaży. Jest to najszybszy Radeon jak dotąd wprowadzony przez XFX. Blok wodny EK używany przez XFX w  Radeonie RX 6900 XT ZERO WB jest specjalnie zaprojektowany dla producenta, o czym świadczy symbol "X" na przedniej osłonie, która wykonana jest w całości z akrylu i w pełni ukazuje blok GPU / VRM / pamięci. Na całej płytce akrylowej znajdują się diody RGB, jednak nie wiadomo czy są adresowalne. Na plastikowym panelu nad osłoną umieszczono loga EK i XFX. Podstawa bloku wodnego jest wykonana z niklowanej miedzi, którą podddano obróbce CNC, a na górze znajduje się odlewany akryl. Za szczelność odpowiadają wysokiej jakości o-ringi EPDM.

XFX Radeon RX 6900 XT ZERO WB to chłodzona cieczą karta stworzona do podkręcania. Producent zapewnia, że z łatwością można przekroczyć taktowanie na poziomie 3 GHz.

XFX Radeon RX 6900 XT ZERO WB

Za zasilanie odpowiadają trzy 8-pinowe złącza, co oznacza, że ten potwór będzie pobierać znaczne ilości energii. TGP nie jest określone, ale patrząc na ilość złączy zasilania, można uważać, że 375 W jest jak najbardziej realne, jeśli nie więcej. Dla porównania karta Sapphire Toxic RX 6900 XT z chłodzeniem AIO 360 mm po przetaktowaniu pobiera ponad 440 W. Samo PCB jest autorskim projektem z układem faz 14+2, co ma zapewnić wysokie możliwości podkręcania.

XFX zapewnia, że GPU Navi 21 XTXH na tej karcie graficznej jest w pełni odblokowane i można go przetaktować ponad 3 GHz. Domyślnie karta pracuje z zegarami do 2375 MHz i zegarem boost do 2525 MHz. Karta posiada oczywiście system Dual Bios. XFX Radeon RX 6900 XT ZERO WB zajmuje dwa sloty i posiada 1 port HDMI i 3 DisplayPort. Nie wiadomo jeszcze jakie będą ceny sklepowe, jednak w obecnej sytuacji, karta może osiągnąć absurdalne pułapy. Co więcej, ponieważ model ten oparty jest o Navi 21 XTXH, do sprzedaży nie trafi zbyt wiele sztuk z powodu mocno ograniczonej dostępności.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: XFX Radeon RX 6900 XT ZERO WB - chłodzony cieczą potwór stworzony do OC. Producent gwarantuje 3 GHz

 0