Xiaomi 12 Ultra stawia na oryginalność. Zobaczcie, jak wygląda nadchodzący flagowiec

Xiaomi 12 Ultra stawia na oryginalność. Zobaczcie, jak wygląda nadchodzący flagowiec

Jako że doczekaliśmy się już oficjalnej prezentacji pierwszego flagowego smartfona z nowym procesorem Snapdragon 8 Gen 1, w kolejnych tygodniach oczekiwać możemy wysypu tego typu telefonów od pozostałych producentów. Jednym z nich niewątpliwie będzie Xiaomi 12 Ultra.

Powoli napływa do nas coraz więcej szczegółów na temat Xiaomi 12, czyli następcy Xiaomi Mi 11 Ultra, który wyróżniał się niekonwencjonalną wyspą aparatu, rozciągającą się wzdłuż niemal całego tylnego panelu smartfona, co pozwoliło umieścić na tym elemencie dodatkowy wyświetlacz. Według docierających do nas przecieków, jego następca, Xiaomi 12 Ultra (przypominamy, że chiński producent porzucił już Mi w nazwie swoich smartfonów), również pochwalić będzie mógł się oryginalnym wyglądem, głównie z tytułu nietypowego okrągłego modułu aparatu tylnego, a portal LetsGoDigital przedstawił nawet koncepcyjne rendery telefonu w 3D, by lepiej zobrazować nam design tej słuchawki.

Xiaomi 12 Ultra pochwalić będzie mógł się oryginalnym wyglądem, głównie z tytułu nietypowego okrągłego modułu aparatu tylnego.

Xiaomi 12 Ultra stawia na oryginalność. Zobaczcie jak wyglądaź ma nadchodzący flagowiec

Główny aparat i ultraszerokokątna jednostka będą znajdować się odpowiednio pośrodku i po lewej stronie, podczas gdy teleobiektyw peryskopowy znajdzie się w dolnej części wyspy. Na górze koła umieszczono czwarty aparat, który może być czujnikiem ToF lub krótszym teleobiektywem w zakresie 2x-3x. Pozostałe elementy to lampa błyskowa LED, czujnik światła i PDAF.

Na początku tego roku godny zaufania informator ujawnił, że firma Leica zawarła umowę z Xiaomi, a konfiguracja 12 Ultra będzie oznaczona logo słynnego producenta aparatów fotograficznych. Nie zostało to jeszcze potwierdzone przez markę, która współpracuje również z Huawei, ale taka praktyka nie jest niczym niezwykłym – ZEISS też ma wielu partnerów w tym vivo, Sony, a nawet Nokię.

Xiaomi 12 Ultra zapewne otrzyma też topową specyfikację z dużym ekranem OLED o wysokiej częstotliwości odświeżania, wspomnianym procesorem Snapdragon 8 Gen 1, co najmniej 12 GB pamięci RAM i dużą baterią. Wszystkie szczegóły poznamy zapewne na początku przyszłego roku, choć niewykluczone, że chiński gigant postanowi nas zaskoczyć i zaprezentować swoją nową flagową linię jeszcze w tym roku. To jednak mniej prawdopodobny scenariusz. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi 12 Ultra stawia na oryginalność. Zobaczcie, jak wygląda nadchodzący flagowiec

 0