Xiaomi 12 zaprezentowany na renderach. Zaskakująco kompaktowy flagowiec

Xiaomi 12 zaprezentowany na renderach. Zaskakująco kompaktowy flagowiec

Premiera nowych flagowych smartfonów Xiaomi jest coraz bliżej, więc docierają do nas kolejne przecieki na temat tych urządzeń. Tym razem dotyczą bazowego modelu Xiaomi 12, który okazuje się zaskakująco kompaktowy. 

Nadchodząca flagowa seria Xiaomi 12 zostanie podzielona na modele bazowe i Pro, które będą miały regularnie wyglądające wybrzuszenia aparatu oraz Ultra z ekspansywną wyspą aparatu, gdzie umieszczone zostanie wiele obiektywów i sensorów. Niedawno publikowaliśmy rendery wariantu Ultra, więc tym razem skupmy się podstawowym wariancie, ponieważ szczegółowe grafiki oparte na CAD zostały opublikowane przez @OnLeaks i Zoutons.

Xiaomi 12 otrzymać ma wyświetlacz o przekątnej 6,2 cala, czyli znacznie mniejszy niż w poprzedniku, gdzie zastosowano 6,8-calowy panel.

Xiaomi 12 zaprezentowany na rednerach. Zaskakująco kompaktowy flagowiec

Rendery pokazują dość standardowy układ trzech kamer z podwójną lampą błyskową LED. Wyspa aparatu będzie miała rzekomo specjalną powłokę, ale to jeszcze nie zostało potwierdzone. Według przecieków telefon będzie wyposażony w 50 MP aparat główny, ale nie wiadomo, z jakiego czujnika będzie korzystał. Wiadomo natomiast, że z przodu znajduje się wyświetlacz o przekątnej 6,2 cala, czyli znacznie mniejszy niż w poprzedniku, gdzie zastosowano 6,8-calowy panel. Ten będzie miał rozdzielczość 1080p +, a jego lewa i prawa strona będą zakrzywione, podobnie jak w Xiaomi Mi 11. 

Xiaomi 12 otrzymał certyfikat ładowania o mocy 67 W, a pojemność jego baterii wynosić ma 4500 mAh, chociaż Zoutons wspominało o ładowaniu 100 W i baterii o pojemności 5000 mAh. Może to dotyczyć modelu Pro, tym bardziej że większy Mi 11 miał akumulator o pojemności tylko 4600 mAh. Tak czy inaczej, pewne jest, że modele z serii 12 będą napędzane przez Snapdragona 8 Gen 1. Co prawda Motorola już zapowiedziała swój telefon z tym procesorem, ale trwa właśnie wyścig o to, kto pierwszy dostarczy taki sprzęt na rynek. 

Xiaomi 12 zaprezentowany na rednerach. Zaskakująco kompaktowy flagowiec

Xiaomi 12 będzie podobno kosztować w Indiach 70 000 INR, to ok. 3750 zł, czyli więcej niż można się spodziewać po flagowcu Xiaomi (trzeba wziąć pod uwagę, że cena w Unii Europejskiej będzie wyraźnie wyższa). Bardziej wiarygodne informacje na temat ceny otrzymamy zapewne bliżej oficjalnego ogłoszenia, które podobno nastąpić ma jeszcze w tym roku.  

Zobacz także:

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi 12 zaprezentowany na renderach. Zaskakująco kompaktowy flagowiec

 0