Xiaomi Civi 2 to smartfon z Androidem, który dostanie Dynamic Island

Xiaomi Civi 2 to smartfon z Androidem, który dostanie Dynamic Island

Xiaomi Civi 2 to najnowszy smartfon producenta z Chin, który jako jeden z pierwszych skopiuje Dynamic Island znany z iPhone 14. Xiaomi niejako tłumaczy czemu zdecydowało o zastosowaniu tego rozwiązania w swoim telefonie.

Xiaomi Civi 2 otrzyma przypominający Dynamic Island z iPhone 14 panel na aparat fotograficzny. Hu Xinxin, menedżer produktu Xiaomi powiedział, iż użycie tego narzędzia ma proste wytłumaczenie, mianowicie chodzi o jakość kamer umieszczonych w wyświetlaczu. Przedni aparat smartfona, który zawiera dużą przestrzeń, umożliwi użytkownikom robienie selfie w bardzo wysokiej jakości. Xinxin twierdzi, iż podwójne 32-megapikselowe przednie aparaty Xiaomi Civi 2 posiadają dwa identyczne czujniki. Główny aparat ma czujnik Sony IMX766 wspierany przez obiektyw ze szkła optycznego ED.

Xiaomi Civi 2 otrzyma przypominający Dynamic Island panel ze względu na jakość aparatów.

Xiaomi Civi 2

Civi 2 korzysta z systemu Mi Imaging Brain, który w porównaniu do swoich poprzedników poprawia szybkość uruchamiania aparatu i czas otwarcia migawki we wszystkich sytuacjach, w tym w trybie nocnym. Smartfon ma wymiary 7,23 mm i waży 171,8 g. Wewnątrz znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1, choć firma nie potwierdziła tego oficjalnie. Jest to SoC złożony z głównego rdzenia Cortex-A710 o taktowaniu 2,4 GHz, trzech rdzeni Cortex-A710 2,36 GHz oraz czterech energooszczędnych rdzeni  Cortex-A510 1,8 GHz.

Xiaomi Dynamic Island

Do tego 6,55-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości Full HD+ i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Xiaomi Civi 2 oprócz skopiowania Dynamic Island wyróżnia się stylowym wyglądem. Smartfon w przeciwieństwie do modeli Civi i Xiaomi Civi 1S będzie dostępny w sprzedaży poza Chinami, aczkolwiek szczegółów w tym ceny nie znamy. Możliwe, że na pozostałe rynki trafi pod inną nazwą. Więcej detali o sprzęcie poznamy w nadchodzących tygodniach. Cóż wydaje się, że coraz więcej smartfonów dostanie nowe rozwiązanie, które wprowadziło do branży Apple.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi Civi 2 to smartfon z Androidem, który dostanie Dynamic Island

 0