Xiaomi i Leica nawiązują współpracę. Huawei żegna się z niemieckim producentem

Xiaomi i Leica nawiązują współpracę. Huawei żegna się z niemieckim producentem

Xiaomi i Leica ogłosiły długoterminowe partnerstwo, co oznacza, że współpraca producenta aparatów z Huawei oficjalnie przeszła do historii, o jej końcu zresztą mówiono już od jakiegoś czasu.

Xiaomi oraz Leica podpisały wieloletnią umowę, a jej pierwszym owocem będzie nowy smartfon, który będzie zaprezentowany w lipcu bieżącego roku. Nie wiemy, jakie możliwości zaoferują obiektywy umieszczone w tym urządzeniu, ale konkretnych informacji należy oczekiwać w najbliższej przyszłości. Partnerstwo obejmuje nie tylko dostarczanie podzespołów, lecz również zapewnienie wsparcia i wiedzy niemieckiego przedsiębiorstwa. Loga Leica umieszczonego na niejednym smartfonie nie zobaczą już posiadacze przyszłych urządzeń Huawei.

Xiaomi i Leica ogłosiły długotrwałą współpracę. Niemiecki producent tym samym oficjalnie rozstał się z Huawei.

Xiaomi i Leica nawiązują współpracę i zapowiadają fotosmartfon

Chińska firma ujawniła, iż zakończyła relację z Leica. "Możemy potwierdzić, że współpraca między dwiema przedsiębiorstwami dobiegła końca z dniem 31 marca" - powiedział przedstawiciel Huawei serwisowi Android Authority. Huawei P50 jest zarazem ostatnią serią smartfonów korporacji z Państwa Środka, która dostała rozwiązania opracowane przez Leica i Mate 50 zapewne będzie już tej technologii pozbawiony. Huawei oraz Leica współpracę nawiązały w 2016 roku, zaś w sklepach pojawiły się m.in. P9 czy Mate wyposażone w komponenty Niemców.

Huawei od wprowadzenia amerykańskich sankcji znalazł się w nieciekawej sytuacji. Aspirująca niegdyś do miana największego producenta smartfonów na świecie firma w 2021 roku 636,8 mld juanów (ok. 99,88 mld USD) co daje spadek o 29% w porównaniu do 2020 roku gdy przychody osiągnęły poziom 891,4 mld juanów (ok. 140 mld dolarów). Z drugiej strony Chińczycy wypracowali wyższy zysk netto - 113,7 mld juanów (ok. 17,93 mld dolarów). Ogromną stratę zaliczył dział konsumencki, który wygenerował 243,4 mld juanów (ok. 38 mld USD) dochodów.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi i Leica nawiązują współpracę. Huawei żegna się z niemieckim producentem

 0