Xiaomi i Motorola ścigają się o to, kto pierwszy wypuści smartfon ze Snapdragonem 8 Gen 1

Xiaomi i Motorola ścigają się o to, kto pierwszy wypuści smartfon ze Snapdragonem 8 Gen 1

Qualcomm właśnie zaprezentował swój nowy SoC dedykowany flagowym smartfonom i choć nie zdradził, która firma zrobi z niego użytek jako pierwsza, to obiecał, że jeszcze w tym roku pojawią się urządzenia bazujące na tym procesorze, więc wśród producentów telefonów rozpoczął się wyścig. 

Przypominamy, że Snapdragon 8 Gen 1 to 4 nm układ mobilny, który przynieść ma duży skok wydajności względem Snapdragona 888. W ostatnim czasie dochodziły nas głosy, że jednym z pierwszych smartfonów, które zrobią z niego użytek, będzie realme GT 2 Pro, ale okazuje się, że palmę pierwszeństwa na ostatniej prostej przejęły dwie inne popularne marki z Chin. Mowa tu o Xiaomi i Motoroli, która należy do Lenovo.

Snapdragon 8 Gen 1 został oficjalnie ogłoszony, więc wśród producentów telefonów rozpoczął się wyścig o to, kto pierwszy wypuści smartfon z tym SoC. 

Co ciekawe, Xiaomi jako pierwsze ogłosiło, że ich kolejny flagowiec, czyli Xiaomi 12 będzie światowym debiutem procesora Snapdragon 8 Gen 1. Chwilę później otrzymaliśmy jednak kontratak ze strony Motoroli, która zapowiedziała model Edge X30, również napędzany tym samym SoC. Co więcej, zostanie on zaprezentowany już 9 grudnia, więc Xiaomi nie zostało dużo czasu, jeśli rzeczywiści chce uprzedzić wszystkich rywali. 

Czego możemy się spodziewać po tych telefonach? Plotki na temat nowego flagowca Motoroli krążą po sieci od miesiąca. Certyfikat 3C sugeruje, że Motorola Edge X30 (XT2201-2) będzie obsługiwać ładowanie 68,2 W dla baterii, której pojemność wynosić ma 5000 mAh. Kolejny przeciek wskazuje na płaski 6,67-calowy ekran AMOLED o odświeżaniu 144 Hz i z obsługą HDR10+. Jest też mowa o aparacie do selfie umieszczonym w otworze ekranu, który korzystać ma z 60 MP sensora. Konfiguracja potrójnego tylnego aparatu może składać się z 50 MP jednostki głównej, ultraszerokokątnego aparatu o rozdzielczości 50 MP i czujnika głębi (2 MP). Poniżej możecie zobaczyć rendery Motoroli Edge X/Edge 30. 

Jeśli zaś chodzi o Xiaomi 12, to smartfon otrzymać ma zestaw trzech aparatów po 50 Mpix każdy. Oprócz obiektywu głównego znajdziemy też teleobiektyw oraz obiektyw peryskopowy z 10 x zoomem. Będzie to więc identyczna konfiguracja jak ta zastosowana w Mi 11 Ultra. Przecieki wspominają także o ekranie OLED o wysokiej częstotliwości odświeżania. Istnieje też opcja, że wzorem Xiaomi MIX 4 otrzymamy kamerę do selfie umieszczoną pod ekranem.

Warto dodać, że Oppo również zapowiedziało już, że ich kolejny flagowiec będzie jednym z pierwszych modeli ze Snapdragonem 8 Gen 1. Jego premiera planowana jest na pierwszy kwartał przyszłego roku. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi i Motorola ścigają się o to, kto pierwszy wypuści smartfon ze Snapdragonem 8 Gen 1

 0