Xiaomi prezentuje innowacyjny system chłodzenia Loop LiquidCool. Nawet dwa razy efektywniejszy

Xiaomi prezentuje innowacyjny system chłodzenia Loop LiquidCool. Nawet dwa razy efektywniejszy

Xiaomi przedstawiło technologię Loop LiquidCool, która zapewniać ma dwa razy efektywniejsze możliwości chłodzenia w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami komór parowych. Technika jest inspirowana rozwiązaniami chłodniczymi stosowanymi w przemyśle lotniczym.

Technologia Loop LiquidCool wykorzystuje efekt kapilarny, który przyciąga ciekły czynnik chłodzący do źródła ciepła, odparowuje, a następnie skutecznie rozprasza ciepło w kierunku chłodniejszego obszaru, a czynnik skrapla się i jest wychwytywany przez jednokierunkowy kanał z zamkniętą pętlą.

Xiaomi przedstawiło technologię Loop LiquidCool, która zapewniać ma dwa razy efektywniejsze możliwości chłodzenia w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami komór parowych.

„Zastosowano pierścieniowy system rurek cieplnych składający się z parownika, skraplacza, komory napełniania oraz rur gazowych i cieczowych. Umieszczony przy źródłach ciepła parownik zawiera czynnik chłodniczy, który odparowuje do gazu, gdy smartfon jest pod dużym obciążeniem. Przepływ gazu i powietrza jest następnie dyfundowany do skraplacza, gdzie gaz ponownie skrapla się w ciecz. Płyny te są wchłaniane i gromadzone przez maleńkie włókna w komorze uzupełniania — która napełnia parownik — dzięki czemu jest to system samowystarczalny” - tłumaczy producent

Chociaż ta nowa technologia wykorzystuje tę samą metodę, co chłodzenie cieczą VC, to różnicę stanowić ma pompa w kształcie pierścienia ze specjalną konstrukcją rury gazowej, która zmniejsza opór przepływu powietrza o 30%, zapewniając płynniejszy przepływ pary, dzięki czemu maksymalna wydajność wymiany ciepła jest zwiększona nawet do 100%.

Xiaomi prezentuje innowacyjny system chłodzenia Loop LiquidCool. Nawet dwa razy efektywniejszy

Aby zapewnić jednokierunkową cyrkulację o wysokiej wydajności, system wykorzystuje konstrukcję zaworu Tesli w komorze uzupełniania, która umożliwia przepływ cieczy przez parownik, jednocześnie blokując ruch gazów w niewłaściwym kierunku. Pozwala to na wyższą wydajność cyrkulacji gazu/cieczy w całym systemie. Xiaomi zaprezentowało go również na niestandardowym Xiaomi MIX 4, w którym oryginalną komorę parową zastąpiono nowym rozwiązaniem Loop LiquidCool.

„Podczas 30-minutowego testu rozgrywki Genshin Impact z maksymalnymi ustawieniami wideo przy 60 kl./s, ten imponujący system chłodzenia utrzymywał temperaturę urządzenia poniżej 47,7 ℃, a procesor był o 8,6 ℃ chłodniejszy niż w wersji standardowej” - chwali się Xiaomi.

Zobacz także:

 

Elastyczny kształt umożliwia również zastosowanie i układanie technologii Loop LiquidCool w dowolnym typie konstrukcji wewnętrznej, co daje więcej miejsca na akumulator, moduł kamery i inne elementy. Xiaomi planuje wprowadzić technologię Loop LiquidCool w swoich smartfonach w drugiej połowie 2022 roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi prezentuje innowacyjny system chłodzenia Loop LiquidCool. Nawet dwa razy efektywniejszy

 0