Yet Another Fantasy Title - Polacy tworzą parodię fantasy i gier RPG

Yet Another Fantasy Title - Polacy tworzą parodię fantasy i gier RPG

Yet Another Fantasy Title (w skrócie - YAFT) to nowe dzieło studia Atomic Wolf, powstające przy współpracy z wydawcą Games Operators.

Yet Another Fantasy Title to RPG, ale nie takie zwyczajne. Atomic Wolf (Liberated) pokaże ten gatunek w krzywym zwierciadle. Będzie dworować sobie z klisz, pomysłów i rozwiązań znanych nie tylko z fabularnych gier wideo, ale także z książek czy filmów osadzonych w uniwersach fantasy. Wystarczy przeczytać skrócony opis fabuły. Głównym bohaterem YAFT będzie przeciętny łotr, który przez pomyłkę zabija herosa mającego w planie wybawić całe królestwo i kradnie należącego do niego jednorożca. Teraz to na barkach tego nieszczęśnika - czyli na naszych - spoczywać będą losy krainy.

Yet Another Fantasy Title to jeden wielki żart z gatunku fantasy oraz RPG-ów. A czy przy okazji będzie to także dobra gra wideo?

Autorzy zapowiadają, że Yet Another Fantasy Title będzie pełne żartów z popkultury, które powinni odkryć i zrozumieć wszyscy miłośnicy twórczości fantasy. "Zabij wybrańca i wyrusz w podróż po pół księżniczki i rękę królestwa. Tylko czy w tym świecie jakakolwiek księżniczka w ogóle istnieje?" - czytamy w opisie gry. YAFT będzie RPG-iem akcji z kamerą osadzoną nad głównym bohaterem, wypełnionym po brzegi nie tylko żartami, ale i questami. "Pij z ogrami, walcz z trollami i napadaj na gobliny w ich kopalniach złota, by zdobyć cenny pierścień. Przyjmuj zlecenia od podejrzanego czarodzieja, który trochę przesadza z piciem magicznych mikstur wątpliwego pochodzenia" - zapowiada Atomic Wolf.

Yet Another Fantasy Title przeniesie nas do otwartego świata, który będziemy przemierzać na grzbiecie jednego z kilku  dostępnych wierzchowców ("Zawsze możesz też chodzić na piechotę i podziwiać krajobrazy"). W walkach wykorzystamy broń białą, łuk, a także magię, dzięki której będziemy wywoływać wichury, ciskać fireballami czy zamrażać adwersarzy ("Nikt nie każe Ci używać jednej broni na ludzi, a innej na potwory"). YAFT zapowiedziano - przynajmniej póki co - wyłącznie w wersji na PC. Nie podano planowanej daty premiery.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Yet Another Fantasy Title - Polacy tworzą parodię fantasy i gier RPG

 0