Your Phone. Microsoft udostępnił program integrujący smartfony z Windows 10

Your Phone. Microsoft udostępnił program integrujący smartfony z Windows 10

Wraz z początkiem roku Microsoft zapowiedział stworzenie nowej aplikacji Your Phone, której głównym założeniem jest bezproblemowa synchronizacja pomiędzy komputerem wyposażonym w Windows 10 a smartfonem. W skrócie program ma umożliwić odczyt połączeń, wysyłanie oraz odbieranie wiadomości SMS, a także zarządzanie galerią zdjęć. Niestety aktualnie większość tych funkcji, poza biblioteką obrazków, która swoją drogą posiada limit ukazywania maksymalnie 25 fotek, nie działa i pojawi się dopiero w bliżej nieokreślonym terminie, co stanowi spore zaskoczenie, zważywszy na fakt, iż to fundamentalne funkcje tego programu. Choć Your Phone był dostępny od dawna dla posiadaczy testowej wersji Windows 10, to większość Insiderów myślała, że dla wszystkich użytkowników zostanie on udostępniony dopiero w ramach jesiennej aktualizacji Redstone 5 - Microsoft postanowił jednak wprowadzić program nieco wcześniej.

Aplikacja Your Phone jest już dostępna do pobrania z oficjalnego sklepu Microsoftu.

Your Phone. Microsoft udostępnił program integrujący smartfony z Windows 10

Tym samym właściciele Windows 10 z zainstalowaną aktualizacją April Update mogą pobierać aplikację z oficjalnego sklepu Microsoftu. Oczywiście jest to jak najbardziej dobra wiadomość, ale pamiętajmy, że z racji ograniczonych funkcji Your Phone, korzystanie z niego w obecnym momencie nie ma większego sensu i lepiej poczekać na implementację podstawowych opcji przez giganta z Redmond. Dodatkowo na razie całość jest kompatybilna wyłącznie z popularnym systemem Android w wersji minimum 7.0, ale producent finalnie obiecuje pełną zgodność ze smartfonami Apple wyposażonymi w iOS (jego opcje podobnie jak w OS od Google także zostaną nieco ograniczone). Przy okazji warto podkreślić, że system ciągle się rozwija i nie jest to jedyna nowość proponowana przez Microsoft.

https://www.microsoft.com/pl-pl/p/your-phone/9nmpj99vjbwv#

Kolejną może być na przykład InPrivate Desktop, czyli program zwany potocznie piaskownicą, który uruchomi potencjalnie niebezpieczne oprogramowanie w całkowicie izolowanym środowisku, nie dopuszczając do zniszczenia systemu operacyjnego. Niestety w tym przypadku cieszyć będą się wyłącznie użytkownicy bogatszej wersji systemu z serii Enterprise Edition. Przy okazji wiele wskazuje na to, że rodzina ta powiększy się o wydanie Remote Sessions, pozwalające zwiększyć ilość użytkowników uczestniczących w jednej sesji pulpitu zdalnego. Ponadto okazało się, że rzekomy plan wprowadzenia abonamentu za dziesiątkę to zwyczajna fikcja. Jak więc widać plany Microsoftu odnośnie Windowsa 10 są ogromne i miejmy nadzieję, że uda się je ostatecznie zrealizować.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Your Phone. Microsoft udostępnił program integrujący smartfony z Windows 10

 0