YouTube rezygnuje z żenujących podsumowań Rewind. W końcu

YouTube rezygnuje z żenujących podsumowań Rewind. W końcu

YouTube rezygnuje z wypuszczania na koniec roku kontrowersyjnych podsumowań Rewind. Ogłaszając decyzję na Twitterze, przedstawiciel firmy powiedział, że skupią swoją energię na innym i zaktualizowanym rodzaju doświadczenia. 

Seria miała swoją premierę w 2010 roku jako roczny przegląd zawierający niektóre z najpopularniejszych viralowych filmów roku. W 2011 roku YouTube zainwestował nieco więcej czasu w produkcję kompilacji, co przyniosło ponad 12 milionów wyświetleń. Od tego momentu Rewind zaczęło cieszyć się coraz większą popularnością, choć nie wszystkim podobało się, w jakim kierunku YouTube poszedł ze swoimi podsumowaniami. Film z 2012 roku był w dużej mierze skoncentrowany wokół teledysku Psy Gangnam Style, który wtedy święcił triumfy, bijąc rekordy popularności, a 2013 stał pod znakiem The Fox z Ylvis i The Harlem Shake.

Ogłaszając decyzję na Twitterze, przedstawiciel firmy powiedział, że skupią swoją energię na innym i zaktualizowanym rodzaju doświadczenia. 

Sprawy pozostały stabilne przez kilka kolejnych lat, ale w 2018 roku YouTube zmienił format, oddając kontrolę nad Rewind w ręce twórców. W rezultacie powstał ośmiominutowy klip, który szybko stał się najbardziej nielubianym filmem w historii YouTube. Do dziś utrzymuje ten tytuł z ponad 19 milionami łapek w dół.

YouTube mądrze zrezygnował z nowego formatu w 2019 roku, aby uniknąć kolejnej katastrofy, ale w tym momencie miał już mocno pod górę i nadal otrzymywał prawie trzy razy więcej łapek w dół niż polubień. W 2020 roku YouTube postanowił pominąć Rewind z powodu pandemii, a teraz mając na uwadze ostatni rok, całkowicie zrezygnował z Rewind.

Rzecznik YouTube powiedział Tubefilterowi, że jego platforma stała się zbyt duża, aby pomieścić jej ogrom i zapewnić różnorodność w minutowym filmie kompilacyjnym. W międzyczasie dodał, że ​​nie może się doczekać, aby zobaczyć, jak twórcy kontynuują tradycję dzięki własnym podsumowaniom w stylu Rewind. Wydaje się, że nie było innego wyjścia, jak skasować tę serię, gdyż ostatnie edycje wzbudzały raczej zażenowanie niż zainteresowanie, pomijając bardzo popularne, ale kontrowersyjne tematy i prezentując mocno przypudrowany obraz rzeczywistości. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: YouTube rezygnuje z żenujących podsumowań Rewind. W końcu

 0