YouTube Shorts trafi do Polski. Wiemy kiedy usługa wystartuje w naszym kraju

YouTube Shorts trafi do Polski. Wiemy kiedy usługa wystartuje w naszym kraju

YouTube zapragnął rzucić wyzwanie TikTokowi wprowadzając usługę Shorts, która pozwala na nagrywanie krótkich maksymalnie 60-sekundowych filmików. Rozwiązanie, które dotychczas nie było dostępne w Polsce, ostatecznie trafi do naszego kraju w formie bety. Wiemy już, kiedy wystartuje.

Jak informuje serwis Wirtualne Media, narzędzie będzie dostępne na naszym rynku w najbliższą środę, 14 lipca 2021 roku. Co ciekawe usługa już dziś funkcjonuje w 100 krajach na świecie. Pierwotnie YouTube Shorts było testowane od września ubiegłego roku w 26 państwach. "Chcemy, żeby tworzenie Shorts było łatwe oraz przyjemne. Cały czas pracujemy nad produktem wspólnie z autorami i wykonawcami, planując udostępnienie pomysłów, które użytkownicy wypróbują" - powiedział Todd Sherman, globalny menedżer ds. produktu YouTube Shorts. Narzędzie platformy Google posiada różne funkcje m.in. możliwość dodawania tekstu w konkretnych momentach klipu w tym ich automatyczną implementację czy pobieranie próbki ścieżki dźwiękowej z innych materiałów.

YouTube Shorts w formie bety wystartuje w Polsce 14 lipca 2021 roku.

YouTube Shorts pozwala korzystać z różnych funkcji kreatywnych, takich jak: Muzyka (wybieraj spośród dostępnych bezpłatnie utworów), sterowanie szybkością (możesz zwolnić lub przyspieszyć nagranie), licznik czasu (ustaw odliczanie, aby rozpocząć nagrywanie bez użycia rąk) i punkt zatrzymania (pozwala automatycznie zakończyć nagrywanie). Ciężko ocenić czy YouTube Shorts odniesie w Polsce sukces ze względu na skalę popularności TikToka, który zaczął zyskiwać nie tylko w naszym kraju, ale również poza jego granicami zaraz po wybuchu pandemii COVID-19.

YouTube Shorts trafia do Polski. Wiemy kiedy usługa wystartuje w Polsce

Na platformie nie brak jednak kontrowersyjnych czy wręcz zakazanych treści, z którymi ByteDance zamierza walczyć skuteczniej dzięki opcji automatycznej moderacji, która wykryje niezgodne z regulaminem treści i je usunie. Wówczas jeśli uznamy, że TikTok niesłusznie wyrzucił nasz film zawsze istnieje szansa odwołania się i liczenia na pozytywny werdykt prawdziwej moderacji. W pierwszej kolejności serwis skupi się na negatywnych treściach dla nieletnich użytkowników, a następnie w kolejce są te obrażające różne grupy społeczne. Zobaczymy czy jednak taka walka przyniesie spodziewany rezultat.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: YouTube Shorts trafi do Polski. Wiemy kiedy usługa wystartuje w naszym kraju

 0