YouTube wycofuje się z eksperymentu płacenia za 4K

YouTube wycofuje się z eksperymentu płacenia za 4K

Na początku miesiąca informowaliśmy o tym, że YouTube testuje nowe rozwiązanie, które blokuje rozdzielczości 4K (3840 × 2160 pikseli) dla użytkowników płatnej wersji Premium. W sieci szybko zrobiła się duża wrzawa w związku z tymi testami, ale serwis właśnie wycofał się z tego pomysłu. Przynajmniej na razie. 

YouTube eksperymentował z ograniczaniem dostępu do treści 4K tylko dla użytkowników Premium, ale firma potwierdziła, że ​​ten okres próbny się zakończył i funkcja została „wyłączona”. Platforma ujawniła na Twitterze, że każdy powinien mieć już dostęp do jakości 4K bez żadnych ograniczeń i bez płatnego członkostwa.

YouTube eksperymentował z ograniczaniem dostępu do treści 4K tylko dla użytkowników Premium, ale firma potwierdziła, że funkcja została „wyłączona”.

Doniesienia o użytkownikach, którzy widzą w swojej aplikacji YouTube oznaczenie „Premium” obok opcji rozdzielczości 2160p, pojawiły się na przełomie września i października. Dotyczyło to jednak tylko garstki użytkowników, co sugeruje, że firma przeprowadzała mocno ograniczone testy.

Nie jest jasne, jakie były wyniki eksperymentu, ale dobrze, że YouTube postanowił go wycofać i anulować. Tweet po japońsku z początku tego miesiąca ujawnił, że YouTube szuka opinii na temat tej funkcji, co oznacza, że pomysł może jeszcze powrócić. 

Obecnie YouTube Premium oferuje oglądanie filmów bez reklam nawet gdy korzystamy z innych aplikacji lub przy zablokowanym ekranie. Możemy ponadto zapisywać filmy, aby odtwarzać je potem na urządzeniu czy słuchać muzyki w ramach YouTube Music. YouTube Premium kosztuje 23,99 zł miesięcznie, aczkolwiek pierwsze 30 dni wypróbujemy za darmo. Nie jest to propozycja przyciągająca tłumy osób, ale wrzucenie opcji 4K do modelu premium mogłoby skłonić sporo osób do zapłacenia za abonament. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: YouTube wycofuje się z eksperymentu płacenia za 4K

 0