YouTube zamierza walczyć z filmami o aborcji

YouTube zamierza walczyć z filmami o aborcji

YouTube zaostrza politykę wobec filmów zawierających instrukcje niebezpiecznych metod aborcji lub "promujących fałszywe twierdzenia związane z bezpieczeństwem aborcji".

YouTube zapowiedział, że usunie treści zawierające instrukcje dotyczące niebezpiecznych metod aborcji, a także "fałszywe twierdzenia o bezpieczeństwie aborcji". Takie materiały naruszają zasady platformy związane z dezinformacją medyczną. Serwis powiedział, iż zacznie kasować filmy jeszcze dziś i zwiększy wysiłki w walce z nimi w ciągu najbliższych kilku tygodni. YouTube dodaje też specjalny panel informacyjny od lokalnych oraz globalnych organów ds. zdrowia. "Podobnie jak wszystkie nasze zasady dotyczące zagadnień zdrowotnych/medycznych, opieramy się na opublikowanych wskazówkach organów ds. zdrowia" – napisał YouTube w tweecie.

YouTube walczy z filmami o aborcji i zamierza część z nich kasować.

YouTube podejmuje działania wobec materiałów o aborcji po wyroku amerykańskiego Sądu Najwyższego, który niemal całkowicie wyeliminował prawo do aborcji obowiązujące przez około 50 lat. W następstwie na platformie Google popularność zyskały tzw. materiały edukacyjne związane z usuwaniem ciąży. Firma będzie teraz zdecydowanie z nimi walczyć i kasować te, które łamią regulamin. Platforma zabroniła siania dezinformacji po wybuchu pandemii COVID-19. Do sierpnia 2021 roku serwis skasował ponad milion filmów zawierających niebezpieczną dezinformację na temat koronawirusa.

Alphabet, do którego należy Google i YouTube został ostatnio ukarany grzywną w wysokości 21,1 mld rubli (373 mln dolarów) przez moskiewski sąd za nieusunięte treści uznane przez Rosję za zakazane. Kreml od dawna sprzeciwia się rozpowszechnianiu materiałów przez zagraniczne platformy technologiczne, które są niezgodne z rosyjskimi przepisami. Na celownik wzięto głównie YouTube, który nie skasował filmów związanych z wojną w Ukrainie mimo żądań Rosji. Roskomnadzor uważa ponadto, iż platforma zezwala na treści promujące poglądy ekstremistyczne i wzywa dzieci do udziału w nielegalnych protestach.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: YouTube zamierza walczyć z filmami o aborcji

 0