Kup komputer za 15000 zł i otrzymaj w gratisie... kozę. To nie żart

Kup komputer za 15000 zł i otrzymaj w gratisie... kozę. To nie żart

Producenci sprzętu komputerowego, a także same sklepu prześcigają się w pomysłach jak przyciągnąć klientów. Jeden z detalistów w Bangladeszu stwierdził, że zaoferuje klientom darmową kozę, którą w dodatku będzie można zabić podczas zbliżającego się święta.

Spark Technology opublikowało na swoim profilu na Facebooku dość nietypową zachętę do kupna komputera akurat u nich. Klienci, którzy dokonają zakupu za 300000 BDT (Taka bengalska), co jest równowartością około 15000 PLN, otrzymają w gratisie kozę. Promocja jest zorganizowana z okazji Id al-Adha, święta ofiarowania, które jest najważniejszym w kalendarzu muzułmańskim i trwającym 3–4 dni. Jego początek wypada w trzeci lub czwarty dzień pielgrzymki do Mekki, ale obchodzone jest przez cały świat muzułmański, nie tylko przez pielgrzymów. Święto rozpoczyna się 9 lipca 2022 roku, więc na złożenie swojego komputera z kozą w gratisie pozostało już niewiele czasu.

Prawdziwa koza w zestawie z komputerem PC? Tego jeszcze nie było. U nas dawali co najwyżej "Symulator kozy"...

Jak mówi Wikipedia: "Święto Id al-Adha upamiętnia ofiarę Abrahama i jego posłuszeństwo wobec Boga. Abraham (Ibrahim) według islamu miał złożyć w ofierze Bogu swego syna Izmaela, Bóg jednak, widząc oddanie Abrahama, pozwolił mu złożyć w ofierze barana zamiast dziecka. Na pamiątkę czynu Abrahama każdy ojciec rodziny składa w ofierze owcę, barana, wielbłąda lub krowę. Zwierzę musi zostać zabite rytualnie, następnie dzieli się mięso tak, by ⅓ oddać potrzebującym, ⅓ krewnym, a pozostałą ⅓ spożywa się na wspólnej uczcie. By uniknąć zamieszania, w Mekce pielgrzymi wnoszą opłatę, a wynajęci rzeźnicy dokonują ofiary za nich". Czy taki sam los spotka nieszczęsną kozę, albo kozy (bo nie wiadomo, ile jest nagród)?

Sklep na swoim profilu na Facebooku podaje jedynie, że koza nie jest oferowana w formie Qurbani - czyli rytualnej ofiary. Niestety nie jest to żadne pocieszenie, bo oznacza to jedynie tyle, że zwierzę będzie oferowane jako wciążżywy podarunek, do ewentualnego własnoręcznego złożenia w ofierze podczas obchodów święta. Na oficjalnej stronie sklepu nie doszukaliśmy się samej promocji, jednak nie polecamy robić tego samemu - antywirusy wypluwają dziesiątki ostrzeżeń podczas przeglądania witryny.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kup komputer za 15000 zł i otrzymaj w gratisie... kozę. To nie żart

 0