10 gier doskonałych do zabawy we dwoje

10 gier doskonałych do zabawy we dwoje

10 gier doskonałych do zabawy we dwoje

Pandemia koronawirusa sprawiła, że - chcąc, nie chcąc - większość z nas spędza całe dnie w domach, w towarzystwie rodziców, partnerów czy dzieci. Po pewnym czasie można mieć już siebie nawzajem dość. Jest na szczęście pewien sposób na wspólne spędzenie czasu, relaks i poprawę relacji, który sprawdza się praktycznie zawsze - gra wideo! Jest jednak także jeden warunek - musi być odpowiednio dobrana. W co innego zagramy z małżonką, w co innego z pociechą, a w co innego z kumplem ze studiów. Jeśli popełnisz błąd na etapie wyboru, zamiast spędzonego we dwoje popołudnia czy wieczoru może czekać cię rozczarowanie, frustracja, zażenowanie oraz wiele innych emocji, których każdy z nas woli unikać, szczególnie w domowym zaciszu. Ale spokojnie, możesz liczyć na naszą pomoc. Wybraliśmy dziesięć gier, które sprawdzają się świetnie w kooperacji i w które można grać przy jednej konsoli lub przy jednym komputerze. Przy opisie każdej z nich znajdziesz sugestię, z kim najlepiej ją wypróbować. Nic prostszego - przeczytaj, kup, zainstaluj i zaproś do wspólnej rozgrywki. Bawcie się dobrze!

Wspólna zabawa przed konsolą czy komputerem może być jednym z przyjemniejszych sposobów na spędzenie czasu wolnego. Szczególnie teraz, w dobie pandemii, która większość z nas usidliła w domach. Wystarczy tylko dobrze dobrać grę.

Stardew Valley

Na czym zagrasz: PC, PlayStation, Xbox, Switch
Z kim grać: z dziewczyną albo co najmniej kilkuletnim dzieckiem

Stardew Valley to zabawa w zarządzanie farmą w cichej, spokojnej okolicy. Z naciskiem na słowo "zabawa". W tej grze nie ma miejsca na niezdrową rywalizację, przemoc czy wulgarny język. Przeciwnie, niewiele jest tytułów, które działają tak kojąco na zszargane nerwy. Stardew Valley pozwala wam robić, co tylko chcecie (rąbać drewno, stawiać budynki, sadzić rośliny, tworzyć narzędzia, wykonywać zadania, spacerować...), w takim tempie, jakie uznacie za odpowiednie. Nikt was nie będzie pospieszał, nikt nie będzie rozkazywał. Wiele rzeczy możecie, ale żadnej nie musicie. No, nie licząc dobrej zabawy. Ale ta jest niemal gwarantowana. A czy wiesz, że Stardew Valley to gra stworzona przez jedną osobę? Odpowiada za niego Eric Barone. Projekt zajął mu cztery lata i przyniósł olbrzymią popularność.

Diablo 3

Na czym zagrasz: PC, PlayStation, Xbox, Switch
Z kim grać: z bratem lub kolegą, który lubi mroczne fantasy

To niesamowite, jak długo gra potrafi być aktualna. Diablo 3 ukazało się dziewięć lat temu, a wciąż potrafi wciągnąć na wiele godzin - czy to w pojedynkę, czy we dwie osoby. Ba, przecież nawet w pierwszą odsłonę tej serii (z 1996 roku!) grają dziś tysiące osób. Jednak z pewnością łatwiej będzie wam zainstalować, uruchomić i polubić "trójkę". Jest dostępna na wszystkich liczących się platformach i bez wątpienia najnowocześniejsza (i pozostanie taka aż do wyjścia "czwórki", rzecz jasna). Poza tym tylko w nią można grać we dwie osoby przy jednej konsoli lub przy jednym komputerze. Nastawcie się na ogrom zabawy, polegającej na wycinaniu w pień zastępów demonicznych stworów, eksplorowaniu tajemniczych lokacji, zdobywaniu cennych skarbów czy rozwijaniu swojej postaci. Diablo 3 oferuje dziesiątki godzin rozgrywki, podzielonej na cztery akty. A jeśli to będzie dla was za mało, uruchomcie dodatek - Reaper of Souls.

Animal Crossing: New Horizons

Na czym zagrasz: Switch
Z kim grać: z każdym, kto marzy o chwili odprężenia po ciężkim dniu

Jeśli Stardew Valley to gra kojąca zszargane nerwy, to nie wiem, jak nazwać Animal Crossing: New Horizons. Produkcja studia Nintendo zachwyciła graczy na całym świecie, pomimo że w gruncie rzeczy... nie oferuje niczego szczególnego. Jednak zabawa w życie na bezludnej wyspie chyba nigdy dotąd nie była tak wciągająca i odprężająca. Podobnie jak w Stardew Valley, w Animal Crossing: New Horizons wiele rzeczy możecie, ale nikt nie powie wam wprost: "w tej chwili zróbcie to i tamto". Oczywiście, w grze czekają na was zadania do wykonania, ale równie dobrze możecie skupić się po prostu na... relaksie. Jedyny problem polega na tym, że w Animal Crossing: New Horizons zagracie wyłącznie na Nintendo Switch (czyli konsoli w Polsce raczej niezbyt popularnej). O ile to dla kogoś problem.

Overcooked

Na czym zagrasz: PC, PlayStation, Xbox, Switch
Z kim grać: z każdym, kto lubi wspólne gotowanie... albo wspólne cokolwiek robienie

Polecamy zarówno pierwszą, jak i drugą odsłonę tej gry. To doskonała, kooperacyjna zabawa, w której nawet we cztery osoby przygotowujemy posiłki zamawiane przez klientów restauracji (przeważnie odjechanej, bo mieszczącej się na przykład na pokładzie... latającego statku). Musimy wzorowo współpracować, aby nie pomylić składników ani niczego nie przypalić. Zabawa z czasem staje się coraz trudniejsza. Musimy używać coraz większej liczby składników, podniebienia naszych gości stają się coraz bardziej wybredne, a różnego rodzaju przeszkadzajki potrafią przyprawić o zawrót głowy. Nie byłoby w tym niczego wymagającego, gdyby nie to, że na każdym etapie mamy określoną ilość czasu na jego wykonanie. 

Moving Out: Szalone przeprowadzki

Na czym zagrasz: PC, PlayStation, Xbox, Switch
Z kim grać: z dziewczyną, żoną, córką, synem - wszyscy powinni być zadowoleni!

Większość z nas na myśl o nadchodzącej przeprowadzce zaczyna śnić koszmary. Jednak to wcale nie musi być powód do rozpaczy. W Moving Out: Szalonych przeprowadzkach wynoszenie kanap, szafek i telewizorów staje się doskonałą okazją do wspólnej zabawy. Czeka na was kilkadziesiąt poziomów o rosnącym poziomie trudności i... szaleństwa. Wystarczy wspomnieć, że zaczynamy od wynoszenia z rzeczy ze zwyczajnego domu po to, by później odwiedzić nawiedzoną rezydencję czy bazę kosmiczną. To gra z dużym przymrużeniem oka, ale to akurat jedna z jej głównych zalet. Podczas zabawy trudno się nie uśmiechnąć. Ja uśmiechałem się prawie cały czas, oglądając powodzenia zarówno moje, jak i towarzysza. A gdy już w końcu nam się udawało, satysfakcja była duża jak sześcioosobowa kanapa. Oczywiście, podobnie jak w Overcooked, podczas gry w Moving Out w tle cały czas tyka zegar.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: 10 gier doskonałych do zabawy we dwoje

 0