10 gier doskonałych do zabawy we dwoje

10 gier doskonałych do zabawy we dwoje

10 gier doskonałych do zabawy we dwoje - część 2

A Way Out

Na czym zagrasz: PC, PlayStation, Xbox, Switch
Z kim grać: z mężczyzną, z którym uważasz, że mógłbyś konie kraść

A Way Out opowiada typowo męską historię o ucieczce dwóch osadzonych z więzienia. Obaj muszą ze sobą nieustannie współpracować, aby pokonywać kolejne kłody rzucane im pod nogi przez los czy stanową policję. Podczas zabawy poznacie też historię, która sprawi, że poczujecie się, jakbyście grali w filmie sensacyjnym. Nie sądzę, aby A Way Out przypadło do gustu płci pięknej, ale kto wie. Jeśli wasza partnerka lubi szorstkie historie o przyjaźni dwóch facetów, może się okazać, że będzie się bawić nie gorzej niż wy. Autorów należy docenić m.in. za zgrabnie przedstawioną fabułę oraz różnorodność etapów. W zasadzie podczas każdego poziomu robimy co innego. A jeśli szukacie czegoś, co z większym prawdopodobieństwem przypadnie do gustu waszej dziewczynie, narzeczonej czy małżonce...

It Takes Two

Na czym zagrasz: PC, PlayStation, Xbox
Z kim grać: z kobietą twojego serca

... to samo studio (Hazelight) stworzyło niedawno kolejną grę, tym razem przeznaczoną głównie dla par. It Takes Two to historia o Cody i May, małżeństwie planującym rozwód, które pewnego dnia zamienia się w parę lalek ożywionych przez tajemniczą energię. Okazuje się, że maczała w tym palce ich córka, Rose. Skłócona para musi teraz wspólnie pokonywać przeszkody, szukać sposobu na powrót do swoich ciał, a przy okazji dogadać się na nowo. Autorzy znów umiejętnie opowiedzieli historię dwójki osób i pokazali, że mają głowy pełne pomysłów. W It Takes Two na każdej planszy robimy co innego i musimy wykazać się zarówno gibkimi palcami, jak i umiejętnością kombinowania. No i oczywiście także zdolnością do współpracy. Przy tej grze wasza relacja może tylko rozkwitnąć!

Don't Starve Together

Na czym zagrasz: PC, PlayStation, Xbox
Z kim grać: z kimś, kto lubi wyzwania

Po w większości przyjemnych propozycjach pora na coś dla zwolenników wyzwań. Don't Starve Together to kooperacyjna odmiana gry Don't Starve, zmuszającej nas do ciągłej walki o przetrwanie w posępnym lesie. Aby przeżyć, musimy zadbać o schronienie, znaleźć żywność, zdobyć broń, a przy tym pamiętać także o zdrowiu psychicznym naszych bohaterów. Gra, pomimo archaicznej grafiki, potrafi nieźle nastraszyć. Każdej wyprawie w ponure zakątki lasu towarzyszą emocje, które przeżywa się przeważnie podczas oglądania dobrego horroru. Z tą różnicą, że tutaj głównymi bohaterami jesteście wy. Gdy tylko zrobi się ciemno, a płomień waszej pochodni zacznie wygasać, włos zjeży wam się na głowie. Czy uda wam się przetrwać kolejną noc?

Gry z serii Super Mario

Na czym zagrasz: Switch
Z kim grać: dosłownie z każdym

Nie potrafiłem zdecydować się na jedną konkretną grę o wąsatym hydrauliku, bo jest aż kilka takich, przy których można świetnie spędzić czas w (przynajmniej) dwie osoby. Pierwszą, która przyszła mi do głowy, była Super Mario Party, ale później pomyślałem też o Super Mario Kart Live, Mario & Sonic at the Olympic Games, Super Mario Tennis Aces czy Mario + Rabbids Kingdom Battle. Podobnie jak w przypadku Animal Crossing, aby zagrać w którąkolwiek z nich, musicie posiadać Switcha. Ale czy to znowu taki problem? Konsola Nintendo okazuje się świetną inwestycją, jeśli szukasz sposobu na wspólne spędzanie wolnego czasu przy grach. Na Switcha wydano cały szereg gier, które nie są dostępne na innych platformach, a które sprawdzają się doskonale nie tylko jako zabawa dla dwojga, ale także jako imprezowa rozrywka.

Minecraft

Na czym zagrasz: PC, PlayStation, Xbox, Switch
Z kim grać: z każdym, kto lubi tworzyć, niezależnie od wieku

Na koniec prawdziwy fenomen, który zawładnął umysłami graczy (i nie tylko) na całym świecie (przy okazji polecam artykuł o fenomenie Minecrafta, który niedawno opublikowaliśmy na łamach naszego serwisu). W ubiegłym roku liczba sprzedanych egzemplarzy Minecrafta osiągnęła pułap 200 milionów. Wpływ na ten wynik na pewno miało m.in. to, że w tę grę może grać dosłownie każdy, niezależnie od płci, wieku czy umiejętności. Wspólna zabawa w odkrywanie świata i budowanie coraz wymyślniejszych konstrukcji potrafi wciągnąć po uszy. Minecraft zawiera też tryb przetrwania, w którym za dnia eksplorujemy, tworzymy i budujemy, a w nocy szukamy schronienia lub walczymy z wychodzącymi na żer stworami. Nie polecam go jednak raczej do zabawy z najmłodszymi.

Znalezienie właściwej gry do zabawy z drugą osobą nie jest takie łatwe. Po pierwsze - tytułów, przy których można się bawić we dwoje przy jednym urządzeniu, jest stosunkowo niewiele (królują produkcje single player i przeznaczone do konkurowania przez sieć). Po drugie - nie każdy lubi tę formę rozrywki i czasem trzeba się trochę postarać, by zachęcić do niej partnera/partnerkę. Po trzecie - nie każda gra sprawdzi się w każdej sytuacji i z każdym kompanem. Jednak mamy nadzieję, że udało nam się pomóc w znalezieniu tej pozycji, przy której spędzicie razem co najmniej kilka przyjemnych wieczorów. A czy zdarzyło wam się do tej pory zagrać we dwie osoby na jednej konsoli albo przy jednym komputerze? Jeśli tak, to w co graliście i jakie były wasze wrażenia?

Pokaż / Dodaj komentarze do: 10 gier doskonałych do zabawy we dwoje

 0