AVerMedia Live Gamer 4K – rzut okiem na topowy grabber dla streamerów

AVerMedia Live Gamer 4K – rzut okiem na topowy grabber dla streamerów

Jak to działa? Przykładowe materiały

Co jednak najważniejsze, Live Gamer 4K bardzo dobrze wywiązuje się z powierzonego mu zadania i jeśli posiadamy odpowiedni PC, potrafi zapewnić rewelacyjne efekty. Nagrywarka rejestruje obraz z przestrzeni kolorów YUV, gdzie luminacja i barwy replikowane są naturalniej niż w starszym modelu RGB. Karta wykorzystuje algorytm chrominancji  4:2:0, zastosowanie takiej kompresji zapewnia w praktyce jedną czwartą danych na temat koloru w porównaniu do nieskompresowanego standardu 4:4:4. Chrominancja ta stosowana jest jednak również przez konkurencję, ponieważ producenci grabberów stawiają na efektywne kodowanie obrazu. W przypadku samej rozgrywki nie stanowi to problemu, ale te mogą pojawić się w momencie, gdy na ekranie znajdzie się dużo tekstu (złotym środkiem mogłoby okazać się 4:2:2, ale być może doczekamy się tego w przyszłej generacji). Poza tym LG4K w odróżnieniu od topowego rywala obsługuje 10-bitową głębię kolorów, a co za tym idzie metadane HDR10, czyli otwartego i najpopularniejszego standardu HDR. Jego kolejną mocną stroną jest niebotyczny bitrate wynoszący aż 240 Mb/s. Wszystko to powoduje, że rejestrowany przez urządzenie obraz charakteryzuje się świetną jakością, o czym możecie się przekonać, oglądając poniższe przykładowe materiały.

Jeśli zależy Wam na jak najlepszej jakości materiałów z gier prezentowanych w sieci, to Live Gamer 4K jest obecnie najefektywniejszym tego typu rozwiązaniem dostępnym obecnie na rynku, umożliwiającym nagrywanie nawet w 4Kp60 ze wsparciem dla techniki HDR

AVerMedia Live Gamer 4K – rzut okiem na topowy grabber dla streamerów

Live Gamer 4K to topowa karta do nagrywania i strumieniowania gier, bez wątpienia najefektywniejsze tego typu rozwiązanie dostępne obecnie na rynku. Model ten skierowany jest do entuzjastów, którzy nie zadowalają się żadnymi półśrodkami i chcą mieć to, co najlepsze. W tym przypadku otrzymujemy bowiem nie tylko przepuszczanie sygnału 4K w 60 kl./s z HDR, ale możemy również nagrywać obraz w takiej jakości. Ba, LG4K umożliwia nawet rejestrowanie rozgrywki w 240 kl./s (w Full HD), co powinno zwrócić uwagę esportowych maniaków. Co prawda na rynku już wkrótce może zrobić się niezwykle ciekawie, ponieważ główny konkurent AVerMedia, czyli Elgato, sprzedał właśnie swój gamingowy dział firmie Corsair, ale na razie Live Gamer 4K może cieszyć się niezagrożoną pozycją.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AVerMedia Live Gamer 4K – rzut okiem na topowy grabber dla streamerów

 0