AVerMedia Live Gamer 4K – rzut okiem na topowy grabber dla streamerów

AVerMedia Live Gamer 4K – rzut okiem na topowy grabber dla streamerów

W ostatnim czasie mieliśmy okazję sprawdzić dwa rejestratory z funkcją strumieniowania od firmy AVerMedia, które skierowane były do wymagających użytkowników lub nawet profesjonalnych graczy. Przyszła więc pora na topowy model z serii Live Gamer, który zadowolić powinien nawet największych entuzjastów. Live Gamer 4K (GC573) to sprzęt, który stanowi pokaz ówczesnych możliwości tajwańskiego producenta, ponieważ o ile w przypadku Live Gamer Extreme 2 czy nawet Live Gamer Ultra musieliśmy liczyć się z pewnymi ograniczeniami i brakami, tak tu możemy pójść na całość i cieszyć się możliwością nagrywania rozgrywki w praktycznie najwyższej konfiguracji, zarówno jeśli zależy nam na wysokiej rozdzielczości, jak i płynnym obrazie, a nie zapomniano również o technologii HDR. Generalnie cud, miód, malina…

Live Gamer 4K (GC573) to topowy grabber AVerMedii i najbardziej zaawansowany tego typu rejestrator na rynku, który stanowi pokaz możliwości tajwańskiego producenta.

AVerMedia Live Gamer 4K – rzut okiem na topowy grabber dla streamerów

Aby wykorzystać pełen potencjał naszych komputerów, AVerMedia nie mogło tym razem postawić na zewnętrzną kartę korzystającą z interfejsu USB. Oznacza to, że Live Gamer 4K jest wewnętrznym grabberem montowanym bezpośrednio na płycie głównej. Oczywiście rodzi to pewne ograniczenia w zakresie mobilności i LG4K nie podłączymy np. do laptopa. Nie zmienia to jednak głównych założeń działania urządzenia, ponieważ grabber nie jest samodzielnym rejestratorem, który nagrywa przechwytywany obraz we własnej pamięci wewnętrznej (lub też karcie pamięci) i korzysta z podzespołów naszego PC do kodowania obrazu oraz magazynowania zarejestrowanych materiałów. Oczywiście wiąże się to z koniecznością posiadania naprawdę solidnego peceta, tym bardziej że nagrywarka potrafi naprawdę dużo i wystarczy tylko spojrzeć na poniższą specyfikację, by się o tym przekonać.

Specyfikacja AVerMedia Live Gamer 4K:

  • Wejścia (źródło): HDMI 2.0
  • Rozdzielczość wideo: 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p, 1440p, 2160p
  • Format nagrywania: MPEG4 (H.264 + AAC) lub (H.265 + AAC)
  • Jakość nagrywania: 4Kp60 HDR lub 1080p240; 240 Mb/s
  • Zasilanie i transmisja: PCIe
  • Inne: 4K HDR Pass-Through

Podobnie jak to miało miejsce w LGU, tak i tutaj nie musimy obawiać się, że w momencie nagrywania skazani będziemy na kompromisy w zakresie rozgrywki, ponieważ nagrywarka przepuszcza sygnał 4K w 60 kl./s i z HDR. W oczy rzuca się jednak przede wszystkim opcja nagrywania wideo w tej samej rozdzielczości (3840 x 2160), klatkażu i z obsługą szerokiego zakresu tonalnego - jest to pierwszy tego typu grabber na rynku, który pozwala nam uzyskać taką jakość (dla porównania flagowy Elgato 4K60 nie wspiera HDR). Do tego możliwość rejestrowania rozgrywki Full HD w 240 kl./s sprawia, że nawet esportowe materiały nabiorą nowego wymiaru, oferując niespotykaną dotąd płynność obrazu (trzeba jednak mieć stosowny monitor, by to docenić). Wymagania sprzętowe LG4K nie mogą więc być niskie, ale muszę przyznać, że i tak zaskakują przystępnością, ponieważ są praktycznie na tym samym poziomie, co w modelu Live Gamer Ultra, który nagrywał 4K w 30 kl./s bez HDR, a na tle przywoływanego konkurenta również wypadają bardzo korzystnie.  Warto też dodać, że urządzenie obsługuje dźwięk przestrzenny (Pass-Through) 7.1/5.1Linear PCM.

Wymagania sprzętowe AVerMedia Live Gamer 4K (dla 4Kp60 lub 1080p240):

  • OS: Windows 10 (64-bitowy)
  • CPU: Core i5-6xxx lub wyższe
  • GPU: GeForce GTX 1060 lub wyższe
  • RAM: 8 GB pamięci operacyjnej (dwukanałowej)

AVerMedia Live Gamer 4K – rzut okiem na topowy grabber dla streamerów

Obserwuj nas w Google News

Tagi

Gaming

Pokaż / Dodaj komentarze do: AVerMedia Live Gamer 4K – rzut okiem na topowy grabber dla streamerów

 0