Darmowa aktualizacja do Windows 10. Czy jest legalna?

Darmowa aktualizacja do Windows 10. Czy jest legalna?

Podsumowując moje pytania i otrzymane odpowiedzi

Aktywacja Windows 10 za pomocą klucza od starszej wersji systemu wykonana po 29 lipca 2016 roku nie jest legalna. Taki system jest niezgodny z postanowieniami licencyjnymi, nawet jeśli dostajemy informację „System Aktywowany” i nie ma tu znaczenia, czy jesteśmy użytkownikami domowym, czy biznesowymi. Oczywiście kontrole w domach to rzadkość, ale należy pamiętać, że korzystanie z nielegalnego oprogramowania podlega karze. I o ile użytkownik domowy mógłby się jeszcze bronić w takiej sytuacji zrzutem ekranu z informacją od pracownika Microsoftu, „że system aktywowany jest systemem legalnym”, tak w przypadku firmy takie tłumaczenie po prostu nie przejdzie. Dla BSA (Business Software Alliance) liczą się tylko fakty i zgodność licencji. Mało tego, kara finansowa dla firmy nie jest równa kwocie zakupu licencji, a jej wielokrotności... wierzcie mi, to się w ogóle nie opłaca. A jeśli kara finansowa nie jest dla Was przestrogą, to pamiętajcie, że na potrzeby dochodzenia i zbierania dowodów sprzęt komputerowy jest rekwirowany do czasu zakończenia postępowania. Nie muszę Wam chyba tłumaczyć, że może to trwać latami? 

Nie można oczekiwać, że osoba z działu pomocy technicznej związanego z „błędami aktualizacji” będzie znała właściwą odpowiedź na pytanie o licencję systemu

Stało się, mam system Windows 10 aktywowany kluczem od siódemki. Jak go zalegalizować?

Spokojnie, jeśli nie masz pewności, czy upgrade Twojego komputera nastąpił przed 29 lipca 2016 roku, wystarczy zgłosić się na infolinię Microsoftu lub do działu How to Tell. Jeśli podczas weryfikacji okaże się, że licencja nie zgadza się z wersją systemu, są dwie opcje zachowania legalności: 

  1. powrót do systemu zgodnego z licencją, 

  2. zakup klucza licencyjnego zgodnego z posiadanym systemem.

Innych możliwości nie ma. Jeśli zdecydujesz się na zakup nowej licencji do Windows 10, to pamiętaj, aby korzystać z autoryzowanych partnerów handlowych Microsoftu, jak np. x-kom. Przed zakupem radzę zapoznać się z artykułem, gdzie obnażamy nagą prawdę o takich „promocjach” i pokazujemy, jak nie dać się oszukać.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Darmowa aktualizacja do Windows 10. Czy jest legalna?

 0
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł