Darmowe gry z Xbox Live Gold vs PlayStation Plus - co się bardziej opłaca?

Darmowe gry z Xbox Live Gold vs PlayStation Plus - co się bardziej opłaca?

Istotnym wątkiem w kwestii opłacalności grania na konsolach jest dostępność tytułów, jakie Sony i Microsoft zapewniają nam w ramach usług PlayStation Plus i Xbox Live Gold. Postanowiłem skompilować wartość tytułów do tej pory „podarowanych” w ramach tych dwóch subskrypcji – według cen referencyjnych. Co by upikantnić całość, postanowiłem także dorzucić do zestawienia koszty tych samych gier na PC. Należy pamiętać, że nie obędzie się bez masy drobnego druczku z racji sporej ilości zmiennych, a niekiedy pewne aspekty porównania nie mają na dłuższą metę sensu.

Abonamenty - wartość dodana czy może niepotrzebny haracz dający niewiele w zamian? Różnie na ten temat można patrzeć...

Zarówno Sony w PS Plus, jak i Microsoft w Xbox Live Gold prezentują graczom co miesiąc kilka pełnych wersji gier w cenie abonamentu. Niestety porównanie obydwu ofert nie może być w pełni „fair” z racji tego, że wszystkie gry pod egidą „Games with Gold” (Xbox) są dostępne na Xbox One, a „Instant Game Collection” (PlayStation) oferuje kilka tytułów na różnych platformach, które niekoniecznie musimy posiadać. W każdym razie kwantyfikatorem będzie ich (żeby było fair) obecna cena referencyjna (najtańsza cena pudełkowa lub w przypadku braku takowej wersji – koszt gry w sklepiku Sony / Microsoft). Nie jest to też najbardziej idealne rozwiązanie. Niedawno Sony wprowadziło podwyżkę ceny subskrypcji PlayStation Plus do poziomu 240 zł za rok. Abonament Xbox Live Gold na taki sam okres kosztuje 249 zł. Przyjrzyjmy się zatem, która z tych usług oferuje lepszą wartość w stosunku do swojej ceny.

Ceny na PC są brane po zastosowaniu przelicznika walut według średniego kursu sprzedaży dolara NBP. Ceny gier cyfrowych na PC brane są ze Steam, chyba że dany tytuł jest dostępny po tańszej cenie w wiarygodnym sklepie internetowym (z wyłączeniem Kinguin i G2A) lub w wersji pudełkowej, według Ceneo. Wszystkie ceny obrazują stan na dzień 1 września 2017.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Darmowe gry z Xbox Live Gold vs PlayStation Plus - co się bardziej opłaca?

 0