Top 10 - Najbardziej wyczekiwane gry 2021 roku

Top 10 - Najbardziej wyczekiwane gry 2021 roku

Top 10 - Najbardziej wyczekiwane gry 2021 roku

2020 był trudnym rokiem, wymagającym więcej niż jednego podsumowania. Pod względem wyczekiwanych gier zamknął jednak masę tematów, które od lat nad nami wisiały: Cyberpunk 2077, Final Fantasy VII Remake, Ghost of Tsushima i The Last of Us Part II, w końcu trafiły w nasze ręce. W ten sposób kilka największych studiów zakończyło swe wieloletnie projekty, a co za tym idzie miną lata, nim kolejne wylądują w sprzedaży. W 2020 zaburzyły się cykle produkcyjne i nie odbyły się największe targi, co na pewno odbije się na premierach 2021... jednak i tak mamy na co czekać. Może poniższa lista to nie jest typowy zestaw przebojów najwyższej wagi (w stylu tych z tego roku) dla szerokiego grona, jednak z całą pewnością można na nim polegać. Jeszcze wiele, wiele ogłoszeń przed nami i wielu premier nie jesteśmy też pewni (vide Diablo 4 czy Breath of the Wild 2) – tych niepotwierdzonych nie dodawałem do zestawienia. Jeżeli zatem niebo nie spadnie nam na głowy to, na pewno zagramy w 21' w świetnie wyglądające tytuły. Oto najbardziej wyczekiwane gry 2021 roku:

 

10. Graven

Jeżeli strzelanie i mroczne, okultystyczne, fantasy to dla was odpowiednie połączenie to wiecie, że będzie to, gra dla was. Graven sięga po nieco już zapomniane dziedzictwo Hexen i Hexen II, gier, które swego czasu zbudowały dookoła siebie wyraźny kult. W nowoczesnej wersji, będzie to tytuł pełen akcji i gęstego klimatu dający możliwość łączenia wielu zaklęć i wykorzystywania ich na środowisku (trochę jak Bioshock czy Dishonored). Co jeszcze lepsze – grę będzie można przejść w kooperacji nawet w cztery osoby. Choć od początku Graven nosi znamiona produkcji dla wąskiej grupy graczy i cichego hitu to nie wolno odmawiać mu miejsca w takich zestawieniach. Widać, że to produkt robiony z wielką pieczołowitością, stylizowany na produkcje sprzed 20 lat. Jeżeli tylko wszystkie klocki się poskładają w całość, a klimat dowiezie, to trudno będzie oczekiwać czegoś więcej.
 

  • Platformy: PC, Switch, PS4, XOne, Xbox Series, PS5

 

9. Kena: Bridge of Spirits

Gry zaliczają coraz większy skręt w kierunku baśniowych klimatów, strzelania z łuku i skakania – co jest wybitnie dobrą wiadomością. Kena: Bridge of Spirits to jeden z najciekawszych przedstawicieli tego trendu. Już na pierwsze spojrzenie czuć tu miks The Legend of Korra, anime studia Ghibli i The Legend of Zelda: Breath of the Wild. A jeżeli ma się takie inspiracje i potrafi się przedstawić je w przekonujący sposób, to szanse na sukces mocno rosną. Po tym co już widzieliśmy, powinniśmy się zresztą takiego sukcesu spodziewać. Piękna oprawa i świat wypełniony leśnymi duchami za każdym razem uderzają w ciepłe struny naszych serc. A takich tytułów na pewno będziemy potrzebować.
 

  • Platformy: PC, PS4, PS5

 

8. Ghostwire: Tokyo

Studio Tango Gameworks odpowiedzialne za bardzo dobre dwie części Evil Within zabiera nas do wyludnionego, współczesnego Tokio opanowanego przez duchy. Nie będzie to jednak typowy dla nich horror, a nowoczesna neonowa makabreska. Widok z oczu, masa akcji, rzucanie zaklęć, nietypowy klimat i znaczek jakości Shinjiego Mikamiego (twórcy Resident Evil) – to musi się udać. Możemy tu liczyć dosłownie na wszystko, choć pierwsze fragmenty gry sugerują jeszcze bardziej szalonego Far Cry'a, stworzonego z japońskim sznytem i zamiłowaniem do magicznych symboli. Nie wolno przegapić Ghostwire: Tokyo. Miks nowoczesności, szaleństwa i demonologii.
 

  • Platformy: PC, PS5

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Top 10 - Najbardziej wyczekiwane gry 2021 roku

 0