Polecane myszki podsumowanie 2018 roku
Rok 2018 przyniósł wiele ciekawych modeli myszek gamingowych, a wśród nich znalazły się konstrukcje, które wręcz przejęły niektóre segmenty rynku. Pojawiły się urządzenia cechujące się wysoką jakością oraz wręcz idealną precyzją w różnych przedziałach cenowych. Jednak największe niespodzianki ukazały się w topowych konstrukcjach od przodujących producentów — mam oczywiście na myśli SteelSeries z niesamowitym Rivalem 600 oraz jego bezprzewodowym odpowiednikiem Rival 650 czy chociażby Mambę Elite od Razera. Może nie dostaliśmy nic w pełni przełomowego, aczkolwiek myszki, które dzisiaj omówię, cechują się kompletnością w naprawdę wielu aspektach i prowadzą do najlepszych gamingowych odczuć w swojej cenie. Do każdego przedziału podrzucamy po dwie propozycje najciekawszych gryzoni, a po dokładne i obszerne testy zapraszamy na ciągle aktualizowany Wielki test myszek.
Przedział poniżej 100 zł
Mając do dyspozycji jedynie 100 zł, musimy wybierać myszy w sposób naprawdę przemyślany, bo na rynku pełno jest zwyczajnych bubli, które średnio nadają się nawet do zastosowań biurowych, a co dopiero do grania. Wybór może i jest duży, ale sklepy zalane są produktami nieznanych producentów, które kuszą świecącym napisem “gaming”, a w praktyce mają do zaoferowania jedynie ciągłe problemy z precyzją czy słabą jakość wykonania. Zakup w tym przedziale cenowym jest więc trudny, ale możliwy - od siebie przedstawiamy Wam dwie warte uwagi myszki, których jakość stoi na naprawdę wysokim poziomie i powinna przypaść do gustu mniej wymagającym odbiorcom, jednak już na tym etapie zaznaczę, że growi wyjadacze powinni pokusić się o nieco droższe rozwiązania.
Logitech G102 Prodigy
Specyfikacja G102 Prodigy
- Sensor: optyczny Mercury
- Maksymalna rozdzielczość: 8000 DPI
- Częstotliwość próbkowania: 1000 Hz
- Długość kabla: 210 cm
- Wymiary: 117 x 62 x 38 mm
- Waga 85 g Cena: ok. 99 zł
Mysz od Logitecha w naprawdę niewielkiej cenie daje niesamowite osiągi. Praktycznie bezproblemowy sensor, solidna konstrukcja, podświetlenie RGB i niska waga — to cechy, które wyróżniają to urządzenie i stawiają je na czele zestawienia gryzoni do 100 złotych. Stosunek ceny do jakości stoi tutaj na naprawdę wysokim poziomie, nie obyło się jednak bez drobnych potknięć — dla przykładu, przez mały rozmiar G102 niekoniecznie dobrze leży w każdej dłoni. Komfort użytkowania nieco kuleje, ale biorąc pod uwagę mnogość plusów, nie powinno odstraszać to potencjalnych kupujących. Sprawdźcie zresztą sami, w mojej opinii G102 to najlepszy wybór dla osób z małym budżetem, bo przy niskiej cenie dostajemy dobrą precyzję, a to przecież najważniejsze.
Najważniejsze cechy:
stylowy wygląd
dobra iluminacja
przyzwoity sensor (w tej cenie)
niska waga
CA Tiger II
Specyfikacja CA Tiger II
- Sensor: optyczny A3050
- Maksymalna rozdzielczość: 4000 DPI
- Częstotliwość próbkowania: 1000 Hz
- Długość kabla: 180 cm
- Wymiary: 132 x 75 x 40 mm
- Waga 115 g
- Cena: ok. 99 zł
W porównaniu do poprzednika myszka od California Access jest nieco większa i lepiej leży w dłoni. Ergonomia tego urządzenia stoi na wyższym poziomie, jednak większe oszczędności widać w przypadku sensora — ten zapewne nie spełni oczekiwań najlepszych graczy, aczkolwiek ci najbardziej wymagający nie decydują się na tak budżetowe rozwiązania. Tiger w wersji drugiej to idealne rozwiązanie dla casualowych odbiorców. Niska cena, ciekawy design oraz ładne podświetlenie przemawiają za tym, aby wyposażyć się w ten sprzęt od rodzimej firmy. Osobiście wolałbym jednak dozbierać do rozwiązań nieco droższych, których cena waha się w granicy 150 złotych, te zazwyczaj będą cechować się znacznie lepszym sensorem i przełącznikami, a to właśnie te dwa aspekty decydują w znacznej mierze o przyjemności korzystania z myszy, warto więc zastanowić się nad kupnem czegoś lepszego, zwłaszcza gdy różnica w cenie nie jest duża.
Najważniejsze cechy:
ciekawy design
przyzwoita ergonomia
ładne podświetlenie
Pokaż / Dodaj komentarze do: Polecane myszki podsumowanie 2018 roku