SteelSeries Nova 7P Wireless - postaw na słuchawki dedykowane PlayStation

SteelSeries Nova 7P Wireless - postaw na słuchawki dedykowane PlayStation

SteelSeries Nova 7P Wireless - postaw na słuchawki dedykowane PlayStation

Marki SteelSeries chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, bo ten duński producentów gamingowych akcesoriów i peryferiów od wielu lat cieszy się estymą wśród graczy. Firma stawia bowiem przede wszystkim na jakość swoich produktów, co oczywiście wiąże się z odpowiednią ceną, ale z drugiej strony wybierając produkt marki SteelSeries, mamy pewność wysokiego poziomu. Wystarczy spojrzeć na nasze ostatnie recenzje myszek czy klawiatur tego producenta, a nie można też zapomnieć o popularnej serii słuchawek Nova, gdzie znaleźć można modele skierowane zarówno do audiofilów, jak i nieco bardziej przystępne propozycje dla właścicieli pecetów oraz konsol. W tym tekście rzucimy okiem na Nova 7P Wireless, czyli headset dedykowany PlayStation 5, choć bez problemu można z niego korzystać na PC, Nintendo Switch czy platformach mobilnych. 

Nova 7P Wireless to headset dedykowany PlayStation 5, choć bez problemu można z niego korzystać na PC, Nintendo Switch czy platformach mobilnych. 

Co SteelSeries Nova 7P Wireless ma do zaoferowania? Jak sama nazwa wskazuje, jest to bezprzewodowy headset, który do łączności wykorzystuje zarówno nadajnik radiowy (pasmo 2,4 GHz), jak i technologię Bluetooth, umożliwiając współdzielenie dźwięku gry i urządzenia mobilnego. Poza tym, jak przystało na gamingowy model, Nova 7P mają zintegrowany mikrofon z dwukierunkową redukcją szumów wspartą sztuczną inteligencją i dosyć ciekawy design. Słuchawki napędzane są przez 40-mm dynamiczne przetworniki neodymowe, a system Nova Acoustic oferuje sterowniki High Fidelity dla najwyższej jakości dźwięku z wciągającym 360° przestrzennym dźwiękiem i pierwszym w świecie gier parametrycznym korektorem graficznym EQ.

SteelSeries Nova 7P Wireless

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, SteelSeries stawia na wysoką jakość i tyczy się to również wykonania, bo Nova 7P Wireless pochwalić może się wzmacnianym stalą pałąkiem, co gwarantuje wysoką wytrzymałość tego elementu. Co ciekawe, aby nie ograniczać potencjału, jaki niesie za sobą metalowy pałąk, jego środkową część od wewnątrz pokryto elastycznym, choć twardym materiałem przypominającym kauczuk. Takie rozwiązanie pozwoliło zachować sprężystość pałąka, a jednocześnie materiał ten powinien znacznie lepiej znosić duże naprężenia, od których zwykły plastik mógłby popękać. Ciekawym i wygodnym w użytkowaniu rozwiązaniem jest mocowanie opaski rodem z gogli narciarskich. Warto też wspomnieć o magnetycznych dekielkach na zewnętrznych częściach muszli, które można łatwo podmienić oraz wymiennych opaskach, co pozwala na personalizację słuchawek. Producent oferuje oczywiście zamienniki na swojej stronie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by samemu wydrukować panele boczne na drukarce 3D.

Z kolei połączenie białego koloru z niebieskim akcentem (opaska) idealnie zgrywa się z konsolą PlayStation 5, choć można zdecydować się też na czarny wariant z niebieską opaską. Fani Xboxa mogą z kolei sięgnąć po wariant Nova 7X, który również dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych (czarno-zielonej i biało-czarnej), natomiast dla pecetowców SteelSeries przygotowało bazową wersją Nova 7, która jest cała czarna. 

SteelSeries Nova 7P Wireless

SteelSeries Nova 7P Wireless wykorzystuje system ComfortMAX, który idealnie sprawdza się w przypadku długich sesji, ponieważ dzięki 4 punktom regulacji oferuje rozszerzone opcje montażu. Za sprawą regulacji wysokości i rozciąganej opasce łatwo znaleźć idealne dopasowanie, a wygodne poduszki AirWeave z pianką z pamięcią kształtu pozwalają naszym uszom oddychać. Poza tym, nowa konstrukcja jest do 14% lżejsza od poprzednich generacji.

SteelSeries zadbało także o odpowiednie opcje sterowania, które mamy na wyciągnięcie ręki. Z łatwością ustawimy głośność zestawu słuchawkowego, dostosujemy poziom dźwięku za pomocą technologii Sidetone (balans pomiędzy głośnością gry a głośnością czatu), szybko wyciszmy mikrofon lub odbierzemy połączenia za pomocą łączności Bluetooth, używając jednego przycisku. Jest też opcja skorzystania z łączności przewodowej, ponieważ złącze jack 3.5 mm zostało umieszczone na lewej muszli, zaś wejście USB-C znajdziemy symetrycznie umiejscowione na prawej muszli. To umożliwia szybkie ładowanie headsetu, bez konieczności stosowania wielu kabli, pozwalając cieszyć się 6 godzinami użytkowania po zaledwie 15 minutach ładowania. Nie musimy się też martwić o czas pracy na baterii, bo słuchawki oferują 38 godzin odtwarzania, czyli ponad półtora dnia ciągłego użytkowania i utrzymywania połączenia.

Niezwykle ciekawym elementem headsetu jest wspomniany już wcześniej mikrofon, który umieszczono w lewej muszli. Ten można bowiem zwinąć do wnętrza słuchawki, więc kiedy z niego nie korzystamy, nie przeszkadza nam w zabawie, a jednocześnie nie ma obawy, że zgubimy go, jak w przypadku odpinanych konstrukcji. A jeśli jesteśmy już przy tym elemencie, to SteelSeries zastosowało algorytmy SI ClearCast firmy Sonar Software, które redukują hałas pochodzący z przychodzącego i wychodzącego czatu zespołowego, zapewniając wysokiej jakości dźwięk bez zakłóceń. Mikrofon ClearCast Gen 2 o jakości transmisyjnej redukuje szum otoczenia do 25 dB na dowolnych platformach.

SteelSeries Nova 7P Wireless

Jednak nawet najlepiej wykonane i wyposażone słuchawki będą do niczego, jeśli nie zapewnią wysokiej jakości dźwięku. Dlatego SteelSeries opracowało własny system Nova Acoustic z potężnymi zaprojektowanymi na zamówienie głośnikami High Fidelity, które zapewniają krystalicznie czyste wysokie tony, precyzyjny zakres średni i głęboki bas, który wypełnia nasze uszy, szczególnie gdy przetworniki głośników współpracują z pakietem oprogramowania Sonar Audio. Nova 7P Wireless to jednak słuchawki przede wszystkim do grania, dlatego SteelSeries zaimplementowało też technologię dźwięku przestrzennego 360° Spatial Audio. Ta poprawia pozycjonowanie, pozwalając nam szybko identyfikować kierunek, z którego nadbiega przeciwnik i oferując immersyjny dźwięk, który otacza użytkownika, stawiając go w centrum wydarzeń. Warto wspomnieć także o pełnej kompatybilności technologii dźwięku przestrzennego Microsoft/Tempest 3D Audio dla PS5.

Dzięki parametrycznemu korektorowi graficznemu klasy pro, który debiutuje w grach, SteelSeries Nova 7P Wireless pozwala również na pełną kontrolę nad dźwiękiem. Pakiet oprogramowania SteelSeries Sonar Audio zapewnia wysoką precyzję, umożliwiając identyfikację kroków i innych kluczowych dźwięków w grze, a także wykorzystanie predefiniowanych ustawień dźwięku prosto od zawodowców ze świata e-sportu.

SteelSeries Nova 7P Wireless

Na koniec warto także wspomnieć o obsłudze wielu platform jednocześnie z siecią bezprzewodową. To pozwala na granie i komunikowanie się w tym samym czasie, przełączając się pomiędzy wieloma urządzeniami za pomocą klucza sprzętowego USB-C o kieszonkowym rozmiarze, który zapewnia bezprzewodową łączność 2,4 GHz z konsolą PlayStation lub Switch albo komputerem PC lub Mac.

Podsumowując, SteelSeries Nova 7P Wireless to kawał solidnego sprzętu, który będzie idealnym kompanem dla konsol PlayStation 4 i 5, (ale również PC czy Nintendo Switch) i to nie tylko ze względu na swoją stylistykę nawiązującą do najnowszej konsoli Sony, ale także za sprawą funkcjonalności (np. obsługa dźwięku przestrzennego Tempest 3D Audio dla PS5) i długiego czasu pracy na baterii. Sprzęt jest jednak na tyle elastyczny, że równie dobrze dopełniać będzie nasze PC czy konsolę Nintendo Switch (a za sprawą obsługi Bluetooth jest też kompatybilny z urządzeniami mobilnymi). Jeśli więc szukacie nowego headsetu, który jest solidnie wykonany, prezentuje się stylowo, a przede wszystkim zapewnia wysoką jakość dźwięku w grach oraz posiada mikrofon ze skuteczną redukcją szumów, to warto sięgnąć po SteelSeries Nova 7P Wireless. Jeśli zaś chcecie dowiedzieć się więcej o tym sprzęcie, to zajrzyjcie do naszej recenzji bliźniaczego modelu Nova 7 Wireless.

 

Artykuł powstał we współpracy z firmą SteelSeries
 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: SteelSeries Nova 7P Wireless - postaw na słuchawki dedykowane PlayStation

 0