Wybraliśmy 10 najlepszych gier 2017 roku

Wybraliśmy 10 najlepszych gier 2017 roku

Koniec roku to idealny czas na wszelkiego rodzaju podsumowania, bo na spokojnie i z chłodną głową można już prześledzić to, co działo się w ostatnich 12 miesiącach. A w branży gier naprawdę nie można było na nie narzekać, bo choć kończący się rok obfitował w pokaźną liczbę rozczarowań, to jednak nie brakowało także świetnych gier.

Postanowiliśmy więc przygotować zestawienie 10 najlepszych naszym zdaniem gier z 2017 roku. Z góry zaznaczamy, że jest to subiektywny ranking redakcji i oczywiście możecie nie podzielać naszego punktu widzenia, dlatego też zachęcamy do wymiany poglądów i uwag w komentarzach. Trzeba przyznać, że ten rok był niezwykle udany dla Nintendo, które po słabszym okresie spowodowanym kiepską kondycją konsoli Wii U powróciło do świetnej formy za sprawą hybrydowej konsoli Switch i świetnych gier przygotowanych na ten system. Bardzo dobry rok zaliczyło także Sony i jego PlayStation 4, solidnie trzymało się PC, a najsłabiej pod względem gier wypadł chyba Xbox, który otrzymał skromną liczbę tytułów na wyłączność. Bez zbędnego przedłużania przejdźmy więc do rankingu:

10. Hellblade: Senua's Sacrifice

  • Data premiery: 08.08.2017
  • Platformy: PC, PS4
  • Średnia na Metacritic: 83% (PC)

Hellblade: Senua's Sacrifice to zdaniem krytyków zaledwie kolejny symulator chodzenia rozwleczony na 8-10 godzin grania, ale moim zdaniem jest to bardzo krzywdząca dla tego tytułu opinia. Ba, uważam nawet, że to jedna z najlepszych tegorocznych gier, a przynajmniej najbardziej oryginalnych i ambitnych, bo wyjątkowość tej gry widoczna jest niemal na każdym kroku. Oczywiście zdaję sobie sprawę z wad nowej gry Ninja Theory, które tyczą się głównie mało urozmaiconej rozgrywki, ale czas gry sprawia, że nie odczuwamy znużenia, a adekwatna do otrzymywanej zawartości jest też cena. Tym bardziej, że najważniejsza jest tu historia i sposób w jaki twórcy przedstawiają chorobę psychiczną naszej bohaterki, co jest na tyle oryginalne, że jestem w stanie dużo deweloperowi wybaczyć. Jeśli więc macie ochotę na nieco „trudniejszą” w odbiorze rozrywkę, to zdecydowanie trzeba zagrać w Hellblade.

 

Najważniejsze cechy:

intrygująca historia, która trzyma w napięciu do samego końca

nordycki klimat

oprawa audio-wizualna

ukazanie choroby bohaterki

przyjemna walka

starcia z bossami

 

9. NieR: Automata

  • Data premiery: 23.02.2017
  • Platformy: PC, PS4
  • Średnia na Metacritic: 88% (PS4)

Nier: Automata to zdecydowanie jedna z najbardziej niedocenionych tegorocznych produkcji, co jest zapewne spuścizną pierwszego NieRa, który może i był intrygujący fabularnie, ale trudno powiedzieć o nim coś lepszego niż „przeciętniak”. Platinum Games stworzyło zaś wyjątkowy mariaż gry RPG ze slasherem, gdzie otrzymujemy zarówno intrygującą głęboką historię wypełnioną emocjami i niespodziewanymi zwrotami akcji, jak i widowiskową akcję w typowym dla tego dewelopera zawrotnym tempie, którą określić można jako Bayonetta na sterydach. Jeśli połączymy to z dość oryginalnym designem i unikalnymi rozwiązaniami w rozgrywce, łączącymi elementy 3D i 2D, to otrzymamy jedną z najlepszych gier tego roku. Jeżeli jeszcze w nią nie graliście, to powinniście szybko nadrobić zaległości i czym prędzej ją przejść i to najlepiej kilka razy, bo gra zawiera aż 26 zakończeń.

 

Najważniejsze cechy:

oryginalny projekt świata

dynamiczna, widowiskowa walka

niekonwencjonalne rozwiązania w rozgrywce

intrygująca fabuła

 duże "replayability"

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wybraliśmy 10 najlepszych gier 2017 roku

 0