Jak wybrać dobrą myszkę dla gracza?

Jak wybrać dobrą myszkę dla gracza?

Optyczna czy laserowa?

Przede wszystkim zarówno myszki, które zazwyczaj określamy jako laserowe oraz modele optyczne tak naprawdę powinniśmy zaliczać do tego samego grona. Oba rodzaje to po prostu myszki optyczne, które używają innego podświetlenia. Jednak takie nazewnictwo się przyjęło i dlatego będę go używał.

Faktem jest, że profesjonalni gracze dużo częściej używają myszek optycznych zamiast laserowych. Można to zauważyć przede wszystkim na scenie Counter-Strike’a. Są zawodnicy, którzy wolą modele laserowe, ale są oni w zdecydowanej mniejszości. Wynika to z tego, że myszki optyczne dużo lepiej radzą sobie w niskich czułościach. Przy DPI ustawionym w zakresie od 200 do 800 mysz laserowa jest dużo mniej precyzyjna od swojego optycznego odpowiednika, a właśnie takie wartości preferują profesjonalni gracze.

Myszki laserowe i optyczne wykorzystują różne oświetlenie i różnych długościach fali. W przypadku tych pierwszych sensory są bardziej czułe. Wyłapują nawet najmniejsze nierówności, przez co mogą być mniej precyzyjne. Myszki optyczne – w teorii – działają na większości powierzchni, ale i tak nie obejdzie się bez porządnej podkładki.

Nie bez znaczenia jest też cena. Dobrej jakości myszka laserowa jest droższa od dobrej jakości optyka. A skoro nie widać różnicy, a nawet model optyczny będzie w wielu sytuacjach lepszych, to można przywołać słowa z pewnej reklam sprzed lat - to po co przepłacać? Ale nie należy całkowicie przekreślać myszek laserowych. To świetne i bardzo precyzyjne urządzenia. Doskonale sprawdzą się w grach typu MOBA, RTS lub MMO. Do tzw. strzelanek lepiej wybrać optyka.

Komentarze


Ładuję...