Jak wybrać zasilacz, obudowę oraz chłodzenie - i nie przepłacić?

Jak wybrać zasilacz, obudowę oraz chłodzenie - i nie przepłacić?

Klasa ekonomiczna

LC-POWER

LC-POWER

Zasilacz: LC-POWER LC6x50 V2.3 (od 130 do 185 zł, w zależności od mocy)

Zasilacz LC6x50 reprezentuje serię produktową Super Silent i oferowany jest w wersjach od 350 do 550 W mocy znamionowej. Jednostka ta posiada oficjalny, europejski certyfikat 80 PLUS Bronze oraz, poniekąd zgodnie z nazwą, cichy wentylator 120 mm. Model LC6350 o mocy znamionowej 350 W został przygotowany z myślą o maszynach biurowo-multimedialnych, pozbawionych dedykowanej karty grafiki. Natomiast dwie mocniejsze wersje, odpowiednio 450 oraz 550 W, wyposażyliśmy w rozdzielaną wtyczkę PCIe 6+2, co pozwala z zapasem zasilić średniej klasy akcelerator do gier, np. GTX 1060. Na przekór niskiej cenie, zasilacze z serii LC6x50 wyposażone są w szereg zabezpieczeń: OVC, OCP, OPP, SCP oraz UVP. Posiadają też pełną kompatybilność ze stanami C6/C7 w procesorach Intel Haswell i nowszych, czym nie może się pochwalić nawet część nieco droższych produktów.

Obudowa: LC-POWER Hangar (ok. 160 zł)

Obudowę Hangar najprościej określić mianem ekonomicznej wersji Silent Interceptor dla osób niepotrzebujących dodatkowego wyciszenia. Wnętrze posiada wiele rozwiązań zaczerpniętych od droższego modelu: dedykowaną komorę na zasilacz i okablowanie, pięć miejsc na wentylatory, możliwość instalacji długich kart graficznych, ochronę przeciwkurzową. Wygląd zewnętrzny ponownie jest bardzo minimalistyczny, a liczba wentylatorów w komplecie wynosi dwa - nie są one jednak podświetlone. Dodatkowo, wielu osobom przyda się zapewne regulator prędkości obrotowej. Waga obudowy Hangar to blisko 6 kg, co po uwzględnieniu przetłoczeń na panelach bocznych i mniejszych od Silent Interceptor rozmiarów świadczy o sztywności całej konstrukcji.

Chłodzenie: LC-POWER Cosmo Cool LC-CC-95 (ok. 48 zł)

Model LC-CC-95 jest najtańszym chłodzeniem typu wieżowego w naszej ofercie. Jego budowa opiera się na niewielkiej aluminiowej wieży i dwoma ciepłowodami w układzie U, a także wentylatorze o średnicy 90 mm z regulacją PWM. Rurki cieplne zrealizowane w technice Heatpipe Direct Touch osiągają bezpośredni kontakt z IHS procesora. Również w tym przypadku kompatybilność z podstawkami obejmuje zarówno rozwiązania marki Intel, jak i AMD - a instalacja jest wyjątkowo prosta dzięki obrazkowej instrukcji. Chłodzenie to polecamy wszystkim osobom poszukującym niedrogiego zamiennika dla rozwiązania BOX, zapewniającego troszkę wyższą wydajność przy lepszej kulturze pracy. LC-CC-95 świetnie spisze się w parze z każdym procesorem o współczynniku cieplnym nieprzekraczającym 130 W, pozwalając ponadto na mały overclocking.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jak wybrać zasilacz, obudowę oraz chłodzenie - i nie przepłacić?

 0